Раніше невикористані дози препарату з флакона утилізували.

Відповідний наказ МОЗ опублікували на сайті міністерства.

Вакцину Covishield/AstraZeneca поставляють в Україну у багатодозних флаконах. Кожен флакон вакцини містить 10 доз препарату. Після відкриття флакона вакцина має бути використана протягом 6 годин, скільки й триває одна сесія мобільної виїзної бригади.

Повторне заморожування вже відкритого флакона або використання його після 6 годин з моменту відкриття заборонене. У таких випадках невикористані дози вакцини мають бути утилізовані.

Для того, щоб вакцина не пропала, МОЗ вирішило розподілити її поміж лідерів думок з метою популяризації процесу вакцинації.

«Враховуючи успішний іноземний досвід залучення лідерів (перших осіб) держав, громадських діячів, діячів культури та спорту, лідерів релігійних спільнот, тощо до участі в комунікаційних кампаніях, з метою популяризації вакцинації та підвищення довіри населення до вакцинації, рекомендується проведення публічних вакцинальних сесій проти коронавірусної хвороби COVID-19 для публічних осіб в Україні на початку кампанії, зокрема Президента України та Міністра охорони здоров’я України», – зазначається у відповідному наказі МОЗ.

До слова, 1 березня глава МОЗ Степанов вакцинувався в Олександрівській лікарні у Києві.

Фото: КМДА