Мова про земельну ділянку на вулиці Оноре де Бальзака.

Київська міська прокуратура у судовому порядку домоглась скасування незаконного рішення Київської міської ради про надання в оренду приватній структурі майже 1 га землі вартістю 33 млн гривень у Деснянському районі столиці. Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

Встановлено, що Київською міською радою в порушення земельного законодавства, у зв’язку з набуттям права власності на нерухоме майно поза аукціоном надано в оренду на 15 років земельну ділянку на вул. Оноре де Бальзака для розміщення автостоянки. При цьому, площа земельної ділянки більш ніж в 172 раз перевищує площу розташованого на ній нерухомого майна.

Вказане суперечить чинному земельному законодавству, оскільки право користування на земельну ділянку вільну від забудови, товариство могло набути виключно на конкурентних засадах.

Наголошуємо, що законодавством чітко визначено необхідність проведення земельних торгів у разі відведення земельних ділянок для експлуатації та обслуговування об’єктів дорожнього сервісу, до яких, зокрема, відносяться автостоянки.

Внаслідок допущених порушень бюджет міста недоотримав значну суму коштів, які територіальна громада могла б отримати від продажу права оренди земельної ділянки на земельних торгах.

Враховуючи викладене, Господарський суд міста Києва погодився з доводами прокурора про порушення майнових прав територіальної громади столиці та скасував незаконне рішення Київради, а договір оренди землі, укладений між Київською міською радою та суб’єктом господарювання, визнав недійсним.

Фото: Фейсбук