Хоча деякі її священники залишилися в УПЦ МП.

Громада Свято-Миколаївського храму в Ірпені проголосувала за приєднання до ПЦУ. Про це повідомив у Фейсбуці її настоятель Андрій Клюшев.

Храм розташований на території Академії Податкової Служби України — саме там відбулися збори парафіян, де пройшло голосування.

Путін точно крейзі… Його так званий захист УПЦ в Україні приводить до протилежних наслідків. Наша громада проголосувала за приєднання до Православної Церкви України. Треба ж було пояснити своїм бурятам, що стріляти в око святому Миколаю не найкраща ідея…“, — написав Клюшев.

В коментарі “Релігійно-інформаційній службі України” Клюшев розповів, що під час російської окупації загинуло близько 300 містян, у тому числі священик зі сусідньої парафії.

Місто поступово оживає та відновлюється після активних бойових дій. Повертаються і парафіяни до своїх храмів. Декому з них немає куди повертатися і для них відбуваються онлайн-трансляції богослужінь. Перед зборами був проведений моніторинг відносно намірів приєднатися до Православної Церкви України і він показав, що переважна більщість вірян підтримує цю ідею. Оффлайн збори відбулися за участі цілих родин парафіян, що вже повернулися в Ірпінь. Це понад 50 осіб. І майже одностайно вони підтримали зміну підпорядкування, бо на своєму власному досвіді відчули “захист” армії РФ від спокійного побожного життя” — повідомив він.

За словами настоятеля, його підтримав ще один священик, а інший залишився в УПЦ МП.

Андрій Клюшев повернувся до Ірпеня після вимушеного переселення 5 квітня. Храм св. Миколая Чудотворця було частково пошкоджено російськими агресорами.

Розстріляна ікона св. Миколая

Нагадаємо, священник УПЦ МП з Білої Церкви, який перейшов до ПЦУ каже, що московські попи все ще чекають приходу рашистів.

Фото: Фейсбук