Територія мікрорайону становитиме 107 497 квадратних метрів.

Про це розповіли члени команди проекту, повідомляє The Village Україна.

На Подолі канадський інвестор Роберт Гіббінс планує побудувати новий мікрорайон Greenpoint, що розташують на перетині вулиць Нижньоюрківської, Кирилівської та Мильного провулку, поряд із заводом Ріхерта.

Проект кварталу з сучасною архітектурою розробили швейцарські архітектори Holzer Kobler Architekturen.

Територія мікрорайону становитиме 107 497 квадратних метрів, її поділять на дві зони.

Перша буде громадською, відкритою для відвідування. Там розмістять торгові приміщення (зокрема, фермерський і ремісничий ринки, ресторани), офісні зони, громадський парк і культурний центр.

Друга – житлова, із видом на природу й невелике озеро.

Kyiv Media Kyiv Media

До слова, біля території майбутнього Greenpoint розташовується пам’ятка архітектури – завод Ріхерта, який перебуває у занедбаному стані. За ствердженням команди проекту, територія заводу не входить до запланованого кварталу. Вона має іншого власника.

Але одна з промислових труб заводу буде на території нового мікрорайону й збережеться там як пам’ятка.

За планом, будівництво має розпочатися влітку або восени 2021 року. Хто буде забудовником – поки невідомо. Розглядають різні варіанти, зокрема й конкурс. Інвестори кажуть, що вже отримали частину дозволів на будівництво, а над рештою – ще працюють.

Водночас команда інвестора проробляє моделі доступного придбання житла для молодих містян, які планують купити квартиру в найближчі 5-10 років.

Нагадаємо, Київська міська прокуратура в судовому порядку вимагає укласти охоронний договір з метою збереження пам’ятки архітектури – Пивоварного заводу Ріхтера, розташованого по вул. Кирилівській, 35.

Фото: Holzer Kobler Architekturen