Майже 15 років імена інвесторів були таємницею. Наразі відомо, що партнерами у компанії є Гінзбург, Керцнер і Ніконов. Готель будуватимуть 3 роки.

Історію довгобуду на Хрещатику за готелем “Дніпро” та інвесторів “Граалю” розповіли на LIGA.net.

Назва компанії “Грааль” знову випливла наприкінці червня, коли Київрада передала “Граалю” земельну ділянку по вул. Грушевського, 4Б, де розміщується закинута історична будівля. Вона цінна як приклад ранньої забудови вулиці Грушевського поблизу Хрещатика, оскільки подібна архітектура в Києві майже не збереглася. І хоча активісти вимагали у Київради провести реновацію будівлі, та рішення все ж ухвалили на користь інвестора.  Також Київрада відновила право оренди двох прилеглих ділянок – по вулиці Хрещатик, 5 і Хрещатик, 5В. Усі ділянки розміщуються за готелем “Дніпро”.

Компанію “Грааль пов’язували із Михайлом Табачником – братом братом міністра освіти Дмитра Табачника часів Віктора Януковича. Компанія “прославилась” скандальним проєктом хмарочоса висотою 160 метрів на 48 поверхів на цій же ділянці. Проект був презентований у 2003 році. Це мав бути готель з апартаментами European Plaza Kiev, офісами, підземним паркінгом під Європейською площею на 500 машиномісць. Проект не затвердили, та й будувати такі висотки в центральному ареалі Києва заборонено.

Kyiv Media

На сьогодні стало відомі імена нових інвесторів, які 15 років були таємницею. Так, у 2018-му про свою причетність до проекту розповів бізнесмен Марк Гінзбург. Він називав себе “криптовалютним мільярдером”. Серед його бізнесів – бутик-готель “Джинтама” та готельно-ресторанний комплекс “Джинтама-Бриз”, що розміщені за Вишгородом на київському морі. А на початку 2021 року Гінзбург отримав посаду віце-президента з питань інновацій в ФК “Динамо Київ” в Ігоря Суркіса.

Марк Гінзбург

Як повідомив видання Гінзбург, його парнерами в готелі є ізраїльський бізнесмен Офер Керцнер і власник KAN DevelopmentІгор Ніконов. У всіх партнерів рівні частки в компанії. Проте, як пише “Ліга”, офіційно серед власників компанії їх поки немає.

“З самого початку цей проект я розвивав з Михайлом Табачником, потім в якості співінвестора до нас приєднався Офер Керцнер. У 2011-му Табачник вийшов з проекту і ми залишилися з Офером”, – розповів Марк Гінзбург.

Офер Керцнер – ізраїльський бізнесмен, який володіє в Україні будівельною компанією City Capital Group. Серед його проектів: Арт-завод Платформа, Business Park на Лівому березі Києва, ТЦ “Даринок”, офісний центр “Поділ”.

Офер Керцнер

Ігор Ніконов викупив 33% частку в “Грааль” півтора роки тому у приватної особи.

Ігор Ніконов

Готель на Європейській площі

Інвестори запевнили, що будівництво тут розпочнеться наприкінці 2021 року. Це вже не буде 160-метровий хмарочос. згіднол з новим проєктом, будівля матиме не більше 9 поверхів. При цьому перший поверх – це громадський простір та ресторани, 2-9 поверхи – апартаменти з можливістю облаштування готелю з фасадної сторони будівлі. А ще проєктом передбачено підземний паркінг на 504 місця.

Kyiv Media

Проєкти такого рівня зводяться зазвичай за півтора року, але цей може зайняти близько трьох років“, – уточнив Ніконов.

Ще у 2003 році компанія витратила на проект 35 мільйонів доларів. Велика частина коштів – це були платежі в бюджет міста, податки, оренда, викуп землі і компенсації за втрату комунального майна. Адже на цих ділянках є будівлі, які потрібно зносити. У 2010 році році з комунальної власності на баланс “Грааля” передали і  флігель на Грушевського, 4Б. За цей об’єкт “Грааль” також компенсував гроші у бюджет міста. Будівля була визнана аварійною. Однак в 2014-му Міністерство культури внесло будівлю в держреєстр пам’ятників. Через суди “Грааль” домігся скасування рішення Мінкульту. Проте тривалі судові процеси, криза 2008-2009 років так і не дали “Граалю” реалізувати амбітний проєкт хмарочоса на 48 поверхів. Цікаво, що ця будівля також горіла – в 2013 і 2019 роках. Активісти та митці, які захищали об’єкт від знесення, звинувачували в цьому “Грааль”. Але компанія ці звинувачення спростувала.

Тепер проєкт оновлюють і на нього, за даними Ніконова, потрібно буде вкласти ще 47 млн мільйонів доларів ​​(12 млн – на будівництво паркінгу і 35 млн – на офісно-готельний комплекс).

На сьогодні інвестори ще затверджують концепт проєкту. Один із варіантів – розташувати на першому поверсі ресторани, магазини, кафе, сад. Вище – комплекс готельних апартаментів з атріумами у дворі. Також буде використовуватися дах.

Фото: скріншот, Фейсбук