Для уникнення впливу переведення годинників на здоров'я необхідно готуватися завчасно.

Вже 40 років поспіль переведення годинників в Україні відбувається з літнього на зимовий час та навпаки. В Україні вже неодноразово намагалися скасувати цей процес, адже він негативно впливає на здоров’я людини. Лікар-невролог Юлія Ломадурова в ефірі програми “Київ.Newsroom” на телеканалі “Київ” розповіла як на організм людини впливає переведення годинників на зимовий час і як завчасно підготувати свій організм.

За словами Юлії Ломадурової, наш організм любить стабільність, тому потрібно намагатися поступово змінити свій ритм життя. “Можливо кожен день на хвилин 5 раніше прокидатися. Але в загальному намагатися менше хвилюватися, менше стресу. Та щоб було більше відпочинку. Це мається на увазі і хороший сон, і здорове харчування без надлишкового вживання їжі, без алкоголю. По можливості зменшити кількість паління”, – додала лікар.

Крім того, вона радить,  обмежити себе переглядом новин з неприємних сфер діяльності. І тоді організм буде спокійніше реагувати на зміни, які пропонують нам переведення часу. Проте вона зауважила, що колосальних змін свого стану здорова людина не відчує. “Зазвичай зміни відчувають, коли є вже проблеми з серцево-судинною системою. Або в кого дуже стресова робота”, – каже Юлія.

Експерт пояснила, що 4-5 ранку – це зазвичай небезпечний час для інфарктів та інсультів, для підвищення тиску. “Бажано, щоб в цей момент людина спокійно відпочивала. Якщо будуть якісь перенавантаження, пробудження, стресові моменти, то це може призвести до ще більшого підвищення тиску. Але якщо ми за два тижні привчимо наш організм раніше прокидатися, то організм не буде це сприймати над-то стресово”, – зауважила лікар-невролог.

Експерт розвіяла міф про те, що ми спимо на годину довше після переведення годинника на зимовий час. “Лягаємо ми зазвичай дуже пізно і навіть якщо переводиться годинник, то часи свого сну ми не змінюємо”, – пояснила Юлія Ломадурова. Якщо під час переведення часу ви збираєтесь у подорож, то необхідно запланувати все завчасно. “Нас з дитинства вчили з вечора готуватися до ранку і в цьому сенсі це має місце бути. Якщо людина має подорож, то це вже стрес. Якщо ми не сплануємо як ми збираємось, як ми добираємось, то це додатковий стресс”, – каже лікар-невролог.

Тож для людських біоритмів краще відмінити переведення годинників. Парламент планує залишити Україну на зимовому часі. Наразі Рада не змогла ухвалити проєкт закону в другому читанні і відправила документ на доопрацювання.

Фото: pixabay