Міністр юстиції Денис Малюська запропонував перетворити Лук’янівське СІЗО у готель зі збереженням стилістики в’язниці.

Про це Денис Малюська повідомив журналістам «Укрінформу».

«Ми частково розвантажимо Лук’янівське СІЗО, зробимо на Бориспільській трасі також Київський слідчий ізолятор. Але інвестиційної привабливості будівлі XIX століття особливо не становлять в тому сенсі, що це історичні пам’ятки. Їх не можна знести, побудувати нові будівлі, комплекси, офісні споруди тощо. Єдиний можливий варіант, який я бачу, але знову ж таки, з бізнесом він не прорахований, це готель, наприклад. Готель, який міг би бути стилізований під в’язницю. В Європі це практикується, користується популярністю», – зазначив міністр.

У цьому СІЗО утримували «чимало історичних постатей XIX століття-початку XX: політичних фігур, літераторів, поетів, письменників, і сучасних теж. Максим Рильський, Грушевський, Винниченко… Багато хто. Врешті-решт, це великий гарний історичний об’єкт. Складно знайти документи, щоб можна було відслідкувати, хто, де, в якій камері конкретно перебував, але якщо нам це вдасться, це взагалі буде туристична бомба. Тобто можна ночувати в номері, який був в’язницею, і де, наприклад, перебував відомий поет чи політик. Тим паче недалеко від центру», – заявив міністр.

Також Денис Малюська відзначив, що слідчі ізолятори будуть розташовані за межами центрів міст. Він додав: «Це буде реалізовано… Ми зараз очікуємо прийняття закону, який дозволить нам продавати наші тюрми і отримувати 70% доходів, залишати собі на нове будівництво. Власне, як частина цього етапу, ми продамо якісь заморожені тюрми, отримаємо перші кошти, почнемо будувати слідчі ізолятори за межами міста або в промзоні, звільнимо СІЗО в центрі міста і будемо продавати його. Тобто це багаторічний проєкт. Ми повиводимо слідчі ізолятори з центрів міст практично всюди, але триватиме це мінімум років 10».

Нагадаємо, до Верховної Ради вже внесено та зареєстровано законопроект «Про внесення змін до бюджетного кодексу України» №3591, який дозволить продавати в’язниці.

Фото: Facebook