Бій за Гостомель став ключовим для оборони Києва.

Про це повідомила Національна гвардія України.

У повідомленні зазначили, що аеропорт в Гостомелі міг приймати великі вантажні літаки. Тому окупанти планували його використовувати для швидкого переміщення десанту та техніки.

“Мене підняли по тривозі, до нас прилетіла крилата ракета. Ми екіпірувалися, і виїхали до аеропорту, щоб перевірити пости і дати їм накази. Потім ми знову повернулися до частини. Та вже о 10:30 почали заходити перші гелікоптери”, – розповів головний старшина бригади швидкого реагування НГУ “Столиця”.

За його словами, основу ротно-тактичної групи гвардійців складали воїни-строковики – молоді, але професійно підготовлені, в найкращих традиціях гостомельської бригади. Вогнем з зенітних установок та переносних зенітно-ракетних комплексів українські захисники підбили 6 російських гелікоптерів. В їх числі і широко розрекламовані на російському телебаченні “легендарні” Ка-52.

“Наші строковики побачивши ворожий гелікоптер відкрили вогонь і за 10 секунд його збили. І потім почали заходити основні сили. К-52, два літака су-24,25, які прикривали гелікоптери. Вони заходили, наносили удари і відлітали.  І тоді к-52 розчищали ділянки для висадки десантників”, – зауважив Столиця.

Він додав, що оборону тримали коли закінчилися ПЗРК, далі командир частини дав розпорядження відступати, щоб не було втрат.

“Наші десантники зайшли на своїх гелікоптерах, познищували їх техніку, потім відступили, сюди зайшли кадирівці, які почали знімати свої Тік-Токи і їх тут знищив наш ССО. Оборона тривала довго”, – пояснив Столиця.

Він додав, що гвардійці разом із підрозділом ЗСУ застосували артилерію по скупченню живої сили противника, що десантувалась з уцілілих гелікоптерів. Також вони завдали масованого артилерійського удару по злітно-посадковій смузі аеропорту. За даними української розвідки в аеропорту Гостомеля ворог планував висадити десант із технікою з використанням військово-транспортних літаків Іл-76, але українські захисники летовища не дали змогу реалізувати цей план.

Фото: Фейсбук