Крім цієї локації, в МОЗ розглядають ще кілька.

Столичний «Палацу Спорту» розглядають у якості тимчасової локації для розміщення хворих на COVID-19. Таку ідею днями висунув Михайло Радуцький, голова парламентського комітету охорони здоров’я. Журналісти програми «Київ NewsRoom» телеканалу «Київ» з’ясовували, наскільки це вдале місце для розташування госпіталю.

Центральна арена київського палацу спорту за час свого існування бачила сотні спортивних змагань. Тут проводили Євробачення, а також чемпіонати Європи та світу з різних видів спорту.

А за часів пандемії тут можуть розгорнути госпіталь на дві сотні ліжок. Та до такої ініціативи виникає чимало питань: наприклад, як транспортувати немобільних пацієнтів, для яких потрібні спеціальні ліфти? Або де облаштувати кисневу станцію, щоб не було загрози вибуху? Адміністрація «Палацу…» наголошує, що всі ці проблеми можна вирішити — але для цього потрібні додаткові гроші з бюджету.

«Локація, яка у нас є — це фойє. Це досить велике приміщення з великим недоліком: у цьому приміщенні немає достатньо проточно-відточної вентиляції. Це унеможливить знаходження тут хворих. Але можливе знаходження тут лікарів, ординаторських.

Я думаю, що потрібна комісія з фахівців, які нам нададуть вимоги і подивляться місце розташування. Те, що залежить від «Палацу Спорту» — забезпечення локації, кондиціонування, вентиляції, рекупірації — це ми все забезпечимо. Але до нас офіційно МОЗ не звертався, і не тільки — всі, хто могли звернутися, до нас не зверталися» — розповів журналістам директор «Палацу Спорту» Юрій Черненький.

Зауважимо, що на початку пандемії такі країни як США, Іспанія та Китай вже розміщували на території торгових центрів та спортивних закладів ліжка для хворих на коронавірус, аби розвантажити центральні лікарні. На скільки це вийде в Україні — будемо спостерігати.

Зазначимо також, що окрім «Палацу Спорту» керівництво держави розглядає ще щонайменше 2 локації під великий госпіталь у Києві. Це Міжнародний виставковий центр на Лівобережці та павільйони виставкового центру на ВДНГ.

Додамо також, що госпіталь у «Палаці Спорту» можуть і не відкрити, якщо вдасться залучити додаткові ліжка в столичних лікарнях.

Фото: скріншоти, funtime.kiev.ua