Фахівець підтвердив, що проблеми зі здоров'ям у тварини виникли через поважний вік.

Горилі-ветерану Київського зоопарку Тоні провели медичне обстеження — ендоскопію шлунка та рентген суглобів. Тварину оглянув у тому числі лікар Інституту дикої природи Лейбніца (Німеччина) Марк Гьолькель, повідомляє програма «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ». 

Кілька тижнів тому у Тоні виникла кишкова непрохідність. Пізніше він таки зміг сходити в туалет, але лікарі занепокоїлися станом його здоров’я через можливий збій в організмі. Німецький фахівець підтвердив, що причиною проблем є вкрай солідний вік горили — майже 47 років (близько 90-та років на людський вік).

Тоні зараз відходить від процедур, йому підбирають новий раціон.

«Коли він (Тоні – ред.) стабілізувався і стало можливо зробити анестезію і огляд, ми запросили Марка і зробили це. Анестезія була не так давно, але він вже прокинувся і він добре себе почуває, ми з цього дуже щасливі» — розповіла головний зоолог KyivZoo Марина Шквиря.

За словами фахівців зоопарку, Марка Гьолькеля запросили тому, що цей фахівець має величезний досвід у рятуванні тварин, в тому числі й екзотичних.

«Я приїхав і робив огляд Тоні. Як ви знаєте, він старішає, з віком у нього виникли проблеми зі здоров’ям, тому ми робили дуже ретельний огляд. Робили рентгени, УЗД, ендоскоппію» — розповів Гьолькель.

А нещодавно у горили Тоні з’явився голосистий Друг: до тварини підсадили домашнього півня.

Фото: Фейсбук