При цьому МОЗ має «амбітний план» вакцинувати у 2021-му 70% населення.

Причина в тому, що виробники вакцин працюють по контрактах з урядами країн, а не приватними медичними закладами. Платна вакцинація в Україні у 2021 році є недоцільною, у випадку, якщо програми закупівлі вакцин державою будуть виконані. Таку думку висловив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі «Сніданку з 1+1».

Спочатку Ляшко заперечив, що в Україні можна на «чорному ринку» придбати вакцину за кілька тисяч доларів, хоча й закликав повідомляти про такі випадки громадян. На запитання про те, чи можлива вакцинація за гроші в Україні Ляшко відповів ствердно, але з уточненнями.

«Можлива (платна вакцина – ред.), але в нас сьогодні за планами, якщо все буде гаразд і всі контрактні зобов’язання будуть виконані, то впродовж 2021 року вона недоцільна» — зазначив він.

Головний санлікар додав також, що станом на сьогодні Україна законтрактувала більше 13 мільйонів доз вакцини, але постачання деяких партій відкладається. Саме через це нині в Україні щепили менше 1% населення, вважає Ляшко.

«Сьогодні усі виробники працюють першочергово з урядами країн, уряди передбачили у своїх бюджетах кошти на закупівлю вакцин для щеплення всіх груп людей. Україна також передбачила кошти і додатково навіть виділяє 6,5 мільярдів гривень для того, щоб ми закупили усю необхідну кількість вакцин» — зазначив чиновник.

У випадку, якщо Україна отримає всі заплановані вакцини вчасно, це дозволить щепити 70% населення, або 24 мільйони громадян до кінця року.

«В нас найближчими днями, вже на 22 квітня був запланований черговий рейс і поставка вакцини AstraZeneca в рамках глобальної ініціативи – це 367 тисяч доз. І ми хочемо її використати буквально за два-три дні, щоб показати спроможності системи охорони здоров’я», – анонсував він.

Як ми повідомляли, у Києві знизився показник завантаженості COVID-ліжок у лікарнях.

Фото: Фейсбук