Минулоріч в ПЦУ критикували великий капелюх, який, зрештою, так і не почепили на ялинку.

Голова Православної церкви України Епіфаній прокоментував рішення міської влади Києва щодо ялинки на Софійській площі. У інтерв’ю «Радіо Свобода» він схвально відгукнувся про рішення прикрасити ялинку традиційною зіркою та присвятити святкову інсталяцію народженню Ісуса.

«Минулого року ми пройшли певні випробування щодо новорічної ялинки, цієї інсталяції на Софійській площі перед історичним кафедральним Софійським собором. Цього року я бачу, що київська влада проаналізувала, зробила висновки з попереднього року, і цього року ми будемо бачити вже традиційну ялинку з Віфлеємською зіркою», – сказав він.

Він також згадав про плани київської влади влаштувати традиційний різдвяний вертеп біля ялинки. Епіфаній назвав вертеп «символом різдвяного циклу».

«Це добре, тому що в нас є свої традиції, добрі традиції, на відміну від деяких. Ми бачимо зараз певні негативні тенденції в Європі, де забороняється вживати слово «Різдво», вітатися по-рідзвяному. Це трошки насторожує, але ми, українці, маємо свої добрі традиції, ми повинні їх утверджувати, зміцнювати, а не споглядати на інші. Там є традиції свої, ми не проти, але ми повинні пам’ятати, що ми святкуємо, кого ми зустрічаємо, чого прагнемо, що ми в ці дні повинні робити. Не тільки зовнішнє, бо за цією красивою обгорткою, за цими красивими вивісками, вогниками ми забуваємо про сутність святкування», – прокоментував Епіфаній.

Нагадаємо, відкриття ялинки заплановане на 18 грудня.

Минулоріч ПЦУ була різко проти капелюха, який спочатку хотіли помістити на головній ялинці — мовляв, недостатньо традиційно. Дехто розцінив таку позицію як прояв відсталості.

Фото: Фейсбук