Компанії домовились про подальшу співпрацю з метою реалізації перспективних проектів.

Необхідно впроваджувати позитивний досвід Дарницької ТЕЦ в роботі інших електростанцій України. Про це під час візиту на підприємство наголосив голова «Нафтогазу» Юрій Вітренко, повідомляє «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

«Дарницька ТЕЦ демонструє дуже вдалий приклад, як за рахунок технологцічних зрушень, викоритстання технологій, їм вдається суттєво підвищити енергоефективність, зменшити неефективне використання природного газу, впроваджувати екологічніц технології, зменшувати викиди» — розповів Вітренко.

Наприкінці 2021 року на котлі №9 станції впроваджено автоматичну систему контролю факела пальників, що дозволяє станції відмовитися від використання газу для підсвічування спалювання вугілля.

«Введення в роботу дозволяє економити газ при роботі котлів. Станція є пило-вугільною, для роботи необхідна газова підсвітка. Нині з газом у нас проблеми, і в планах у нас на Дарницькій ТЕЦ до кінця місяця встановити таке ж обладнання на котлі №7, до кінця березня на котлі №8. Котел №4 — закінчити такі ж роботи до кінця першого півріччя року» — уточнив технічний директор ТЕЦ Ігор Бабенко.

Встановлені датчики на котлах вимірюють інтенсивність пульсації факела. Інформація передається на щит управління. У разі чого — спрацьовує сигналізація. Вона дозволяє оперативно реагувати на можливі зміни в режимі горіння. Впровадження автоматичної системи на 25% скоротило споживання газу, який використовуєтсья в технологічних цілях у порівнянні з 2021 роком.

«Ми хочемо переймати цей позитивний досвід і для ТЕЦ, які контролює безпосередньо «Нафтогаз». Вони (Дарницька ТЕЦ – ред.) показали, як зменшили неефективне використання газу, показали, як працюють сучасні електрофільтри. Ми обговорили, як вже цього літа ці технології будуть розповсюджені і на цій ТЕЦ на інші котли, і на інші ТЕЦ» — додав Вітренко.

Також на ТЕЦ триває реконструкція газоочистного обладнання, встановлення електрофільтрів. Нині встановлено 3 таких фільтри. Їх експулатація дає можливість зменшити викиди твердих частинок з одного котла у 80 разів і досягнути європейських значень по викадах пилу.

«Як будуть впроваджувати ці екологічніц технології, встановлюватись нові фільтри, щоб з одного боку менше неефективно споживати газ, з іншого боку, щоб була екологія, люди навколо відчували, що є позитивні зрушення» — резюмував Вітренко.

Компанії домовились про подальшу співпрацю з метою реалізації перспективних проектів за рахунок впровадження нових технологій.

Фото: прес-служба ТЕЦ, КМДА