Віталій Шабунін стверджує, що просив вдітермінувати сплату ПДФО через ремонт будинку після підпалу.

Головне управління ДПС просить суд стягнути з голови «Центру протидії корупції» Віталія Шабуніна податковий борг у розмірі понад 200 тис.гривень. Відповідний позов надійшов до Окружного адміністративного суду міста Києва, повідомляє прес-служба.

Позивачем зазначене Головне управління ДПС у Києві, відповідачем – Шабунін Віталій Вікторович.

«У позовних вимогах суд просять, зокрема, прийняти рішення на користь Головного управління ДПС у м.Києві, яким стягнути з Шабуніна Віталія Вікторовича кошти платника податків з рахунків у банках, що обслуговують такого платника на суму податкового боргу у розмірі 227 437, 92 грн.» — йдеться в повідомленні.

Наразі суд вирішує питання щодо відкриття провадження за даним адміністративним позовом — вказують в ОАСК.

Сам Шабунін у відповідь написав у своєму Фейсбуці, що податкова хоче стягнути ПДФО з пожертв, які Шабуніну надсилали за згорілий будинок.

«Більше 1500 небайдужих допомогли мені почати відбудову будинку, задонативши 1263544 грн. З цих пожертов сплачується два податки: військовий збір (його я вже оплатив) та податок на доходи фізосіб (ПДФО) у розмірі 227437,92 грн (саме його стягує з мене податкова). У кінці червня я надіслав листа податковій з проханням ВІДТЕРМІНУВАТИ оплату ПДФО. Строки розгляду таких прохань – 30 днів, але відповіді на той лист я так і не отримав. Натомість, отримав позов до ОАСК» — пише він.

Шабунін стверджує, що цей податковий борг вказав у декларації, а погасити його планував протягом року.

Також Шабунін звинувачує владу — мовляв, та не розслідує підпал його будинку.

«Нагадаю, що у вересні я оприлюднив ПІБ палія мого будинку, відповідальність якого є очевидною з матеріалів справи. Знаєте, що за цей час зробила нацполіція і прокуратура? Ні-чо-го. Рівно так само ні-чо-го нацполіція і прокуратура зробили в справі підкидання грант під двері моїх і дружини батьків» — пише Шабунін.

Як ми писали, пожежа в будинку Шабуніна сталася 23 липня 2020 року. Розслідувати цей інцидент українську владу закликав навіть Світовий банк та посольство США.

Фото: Фейсбук