Як відбуватиметься процедура арешту, поки невідомо.

Голосіївський районний суд Києва вирішив заарештувати 631 500 доларів на криптовалютному гаманці. Поліція і прокуратура підозрюють, що шахрай виманив ці кошти у криптоінвестора, повідомляє ain.ua з посиланням на рішення суду.

У ньому вказано, що з 2016 року потерпілий, особисті дані якого суд не розкриває, зацікавився криптовалютою. У 2017 році в Києві він познайомився з ще одним «ентузіастом», який позиціонував себе як експерт у цій галузі; потерпілий уклав з ним усну угоду про консультації.

У червні 2021 року потерпілий захотів сформувати криптовалютний портфель на суму в 631 500 доларів. Чоловіки обговорили деталі переказу грошей, і «експерт» повідомив, що їх потрібно перевести на його особистий електронний гаманець, в криптовалюті Tether.

Спочатку потерпілий провів тестову транзакцію на суму в 100 доларів, а пізніше передав всю суму готівкою через знайомого, який зарахував її на криптовалютний гаманець шахрая.
Після цього «експерт» почав заперечувати, що отримував ці кошти, а в Telegram зникла вся переписка між чоловіками.

У той же час, за матеріалами суду, на сайті etherscan.io можна відстежити переказ грошей на вказаний гаманець, і на ньому зараз начебто є сума, еквівалентна вказаній. Слідство вважає, що «експерт» таким чином заволодів грошима потерпілого.

Видання зауважує, що поки незрозуміло, як буде виконуватися постанова суду щодо арешту коштів на гаманці, адже доступ до нього можна отримати тільки за участі власника.

Як ми писали, нещодавно інженер з Сан-Франциско придбав квартиру на Святошино за криптовалюту.

Фото: Фейсбук