Олександр Гогілашвілі та його дружина Марія Левченко мають спільні фото з президентом Зеленським.

Заступник міністра внутрішніх справ України Олександр Гогілашвілі, ймовірно, має чинний паспорт громадянина Росії, а його дружина, Марія Левченко, працює помічницею Володимира Зеленського, але навіть не оформлена в ОПУ. Зокрема, про громадянство Гогілашвілі пише Центр журналістських розслідувань із посиланням на дані Федеральної податкової служби Росії.

Повідомляється, що Гогілашвілі отримав паспорт громадянина РФ (номер 6004531705) 12 листопада 2003 року в Ленінському районі Ростова-на-Дону. Також він має чинний індивідуальний податковий номер РФ 616404621705.

«За деякими даними, Гогіашвілі перебуває в Україні з 2010 року, отже російський закордонний паспорт він отримував вже в українських період своєї біографії» — йдеться в повідомленні.

Офіційна база даних Федеральної податкової служби РФ під час пошуку надає дані тільки чинних паспортів громадян Росії та їхніх індивідуальних податкових номерів.

Вихід із громадянства РФ чи його позбавлення відбувається на підставі указу президента Росії, зауважують у Центрі журналістських розслідувань.

При цьому, згідно офіційної біографії Гогілашвілі на сайті МВС, він народився 26 грудня 1973 року у Грузії. За даними з відкритих джерел, тривалий час працював у РФ. Зокрема, був помічником Ніколая Валуєва, депутата Держдуми РФ від партії «Единая Россия».

Одружений Гогілашвілі з секретаркою президента Зеленського Марією Левченко. Як повідомляє «Цензор.Нет», остання ніяк не оформлена в Офісі глави держави та отримує зарплату у студії «Квартал 95».

«У воюючій країні особа, яка найбільше часу проводить біля президента, точно може навіть не значитись у штаті Офісу президента? Як вона взагалі на режимний об’єкт щодня заходить? Чому я роблю такий висновок. Я просто не знайшла декларацій Левченко, тільки її чоловіка Гогілашвілі, який в МВС за останній рік заробив 800 тисяч, в жовтні щось продав автомобільній компанії за пів мільйона, а потім у тої ж компанії купив автівку за ціною нижче ринкової» — пише журналістка Тетяна Ніколаєнко.

Також вона зазначає, що дружина Гогілашвілі отримала зарплату не лише у 2018, а й за 2020 рік у студії «Квартал 95».

Пізніше видання опублікувало також скани документів, які начебто підтверджують також судимість у Гогілашвілі.

4 вересня 1998 року Гогілашвілі був засуджений на 5 років за статтею про підробку документів.

Днями Гогілашвілі влаштував розбірки на блокпості у Донецькій області через те, що його автомобіль зупинили поліцейські та попросили показати посвідчення. Співробітники поліції намагалися спершу пояснити чому його зупинили та почали первіряти документи. Натомість заступник глави МВС у відповідь почав лаятися, та навіть вдався до погроз.

Міністр внутрішніх справ Монастирський ініцював відсторонення свого заступника на період розслідування. Сам Гогілашвілі вибачився за «надмірну емоційність», однак пізніше журналісти виклали ще одне відео, на якому Гогілашвілі поводиться аналогічно, але вже з патрульними, які зупинили його авто у Києві.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує звільнення Гогілашвілі після інциденту на Донеччині.

Фото: Фейсбук