Офшорна команія, яка виграла тендер на харчування VIPів «Борисполя», також є засновницею ТОВ «Мережа Кав’ярень «Шоколадниця».

Про це повідомляють «Наші Гроші», посилаючись на результати тендеру системі «Прозорро».

Відомо, що держпідприємство «Міжнародний Аеропорт «Бориспіль» уклало 7 травня за результатами тендеру угоду з ТОВ «Галерея-Алекс» на послуги харчування пасажирів Прем’єр VIP зали та бізнес залів. Варість угоди – 135 млн гривень.

Вказано, що вартість харчування становитиме 270 гривень на одного пасажира. Загалом планується обслуговування 50-ти тисяч пасажирів Прем’єр VIP-зали та 450 тисяч – у бізнес-залах. Послуги замовлено до липня 2022 року.

Як з’ясували журналісти НГ, засновником ТОВ «Галерея-Алекс» є кіпрський офшор «Шокоіп лімітед» та киянин Андрій Громницький. І цей самий офшор виявився засновником ТОВ «Мережа Кав’ярень «Шоколадниця», керівником якого є той же Громницький.

В українському реєстрі бенефіціаром «Шокоіп лімітед» вказана Вікторія Вальчева з Кіпру.

Офшору «Шокоип лимитед» належить також торгова марка «Любимая шоколадница» у Росії. «Шоколадница» є однією з найбільших у Росії мереж кав’ярень.

«Наші Гроші» вказують, що єдиним допущеним до участі конкурентом на тендері було ТОВ «Українсько-Португальське Товариство «Каравела» Олени Мяснікової.

Також заявки на участь подавали ТОВ «Тіді лтд» та ТОВ «Санеко Гурме». Однак перша фірма взагалі не надала тендерного забезпечення, а друга подала проблемний акт Держпродспоживслужби обстеження його складського приміщення.

Останнє ТОВ виявилось новою чернігівською фірмою, яка зареєстрована лише у грудні 2020 року на Володимира Лещинського, Кирила Клименка і Олену Юданову. Цікаво, що однойменне «Тіді лтд» з 2016 року було незмінним підрядником «Борисполя» щодо послуг харчування. Власниками якого також був Лещинський, Клименко та Зоя Бормотова.

Це приватне підприємство було створене у липні 2013 року Оксаною Юраковою – екс-дружиною екс-депутата Києво-Святошинської райради Київської області (УДАР) Олександра Юракова. У 2005-2008 роках Юраков був радником міністра транспорту та завідував секретаріатом транспортного комітету парламенту. У 2019 році АМКУ покарав ПП «Тіді лтд» за змову на торгах з харчування пасажирів у VIP-залі аеропорту «Бориспіль».

Фото: Фейсбук