Мова начебто про провадження за підозрою екс-глави Чернівецької облради Івана Мунтяна.

За два роки роботи Вищого антикорупційного суду (ВАКС) судді 12 разів зверталися до Вищої ради правосуддя (ВРП) у зв’язку з тиском і втручанням в їхню діяльність. Про це заявила глава ВАКС Олена Танасевич в коментарі «Інтерфакс-Україна».

«За два роки діяльності ВАКС судді 12 раз зверталися в ВСП з заявами про втручання в їх діяльність. По трьом з цих звернень ВСП вжив заходів щодо забезпечення незалежності суддів і авторитету правосуддя», — розповіла глава ВАКС.

Зокрема, за її словами, мова йде про погрози слідчому судді на її особистій сторінці у Фейсбуці, про вибух гранати РГД-5 на території внутрішнього двору суду та про звернення народного депутата з вимогою обрання певної міри запобіжного заходу підозрюваному, яке надійшло особисто Танасевич.

На сайті Вищої ради правосуддя повідомляється, що цим депутатом був «слуга» Юрій Камельчук. Він начебто звертався до глави ВАКС в контексті кримінального провадження за підозрою екс-глави Чернівецької облради Івана Мунтяна в одержанні неправомірної вигоди. Йшлося про підозрюваного – приватного підприємця, який, за попередньою інформацією, давав хабар, і є свідком у справі Мунтяна.

«В даний час на підставі перших двох звернень в ЕРДР внесено відомості про кримінальні правопорушення, триває досудове розслідування», — сказала Танасевич .

За її зверненням, як зазначила Танасевич, ВРП направила звернення до Верховної Ради щодо неприпустимості втручання у діяльність правосуддя.

Що стосується ще семи заяв про втручання в діяльність роботи суддів, то, за словами глави ВАКС, ВРП за результатами перевірки не встановила фактів, які б свідчили про загрозу незалежності суддів, ще по двом заявам перевірка триває.

Крім того, Танасевич зазначила, що випадки подачі стороною захисту заяв про скоєння суддями кримінальних правопорушень і звернення в ВРП зі скаргами на дії суддів не поширені.

«Такі заяви і скарги не тягнуть для судді потенційного або реального конфлікту інтересів при розгляді конкретної справи, тобто, не є підставою для відсторонення від розгляду», — пояснила глава суду.

Нагадаємо, Камельчук крім всього іншого є антивакцинатором, а нещодавно нахамив журналістам, які застали його дружину на порушенні правил паркування.

Тим часом, сімдесятирічна матір «слуги» Клочка за час його депутатства придбала в Києві нерухомості і машин на 14 мільйонів гривень.

Фото: Фейсбук