Дослідження стану монумента мають почати «найближчим часом».

Про це розповів у коментарі «Суспільному» міністр культури Олександр Ткаченко.

Спочатку потрібно зробити технічне обстеження стану монумента, а потім віддати його на експертизу «кільком київським інститутам, які знаються на металевих конструкціях, які розуміють, що треба робити», каже Ткаченко.

«Після цього треба буде створити проектну документацію щодо того, який вигляд матиме герб, а також провести відповідний конкурс. Далі можна буде починати роботи з демонтажу та встановлення, але паралельно треба вирішувати «питання, пов’язані із законодавчою сферою, тому що є певні протиріччя у законі боротьби з радянськими наслідками, який говорить про збереження пам’яток Другої Світової війни, так само потрібно вирішити питання авторського надзору», – пояснює міністр.

Дослідження стану монумента мають почати «найближчим часом».

Міністр культури також зазначив, що кожен із цих етапів буде потребувати коштів, тож процес заміни щита на герб буде недешевим. Він висловив сподівання, що українці зможуть допомогти:

«Я думаю, що якщо стільки людей вклалися в голосування, якась кількість може трошки допомогти для того, щоб зробити цей досить символічний і потрібний крок. “Батьківщина” ж дивиться очима на схід».

Нагадаємо, Мінкультури провело голосування, у якому більшість українців висловилися за те, аби герб СРСР на монументі замінили на український герб.

Фото: Фейсбук