Генеральний штаб Збройних сил України відреагував на відкриття провадження проти генерал-майора Сергія Кривоноса щодо розкрадання майна аеропорту «Жуляни».

Про це повідомляє пресслужба Генштабу.

«За результатами повідомляється, що ДБР не може та не здійснює комунікацію з військовими підрозділами шляхом надсилання будь-яких телеграм, а лише виключно у спосіб визначений законодавством – через листування. На даний час таке листування відбувається лише з Міністерством оборони та Генеральним штабом Збройних Сил України виключно з метою з’ясування фактів та обставин, які мали місце безпосередньо в ході оборони аеропорту «Київ» Жуляни з 24.02.2022 по 03.04.2022 року. Усю запитувану інформацію надано до ДБР встановленим порядком», – зазначили у Генштабі.

Також було й повідомлення, що з початку російського вторгнення і до сьогодні, Кривонос на військовій службі не перебуває та не призивався під час оголошення мобілізації.

«Документи, що надані в публікації, не є підставою для зарахування на військову службу, в тому числі під час проведення мобілізації. Відповідно, жодних вказівок від Верховного Головнокомандувача ЗС України щодо його звільнення з військової служби не надходило.

Згодом, у ході стабілізації ситуації навколо Києва, аеропорт «Київ» було взято під охорону та оборону підрозділами Територіальної оборони ЗС України, а генерал-майор запасу Сергій Кривонос був вивільнений від надання допомоги щодо оборони аеропорту «Київ». Усі рішення щодо використання сил та засобів документально оформлені встановленим порядком, відтак висвітлені у публікації відомості з обмеженим доступом потребують окремої реакції правоохоронних органів», – додає пресслужба Генштабу.

Заяви самого Кривоноса про вплив президента України на слідчі органи та звільнення його з військової служби “не відповідають дійсності та мають ознаки дискредитації вищого військово-політичного керівництва держави, що є неприпустимим під час правового режиму воєнного стану”.

«Вкотре звертаємось до політиків, лідерів громадської думки, журналістів щодо утримання від публічних оцінок бойових дій, логістики, забезпечення і рішень командирів. Лише військове керівництво володіє всією повнотою інформації та використовує її для відбиття агресії. Запорукою успішного знищення противника є нерозповсюдження цієї інформації», – підбили підсумки в Генштабі ЗСУ. 

Нагадаємо, що перед цим, генерал-майор ЗСУ Сергій Кривонос розповів про те, як київський аеропорт “Жуляни” боронили курсанти.

Фото: відкриті джерела