П’ятеро митців та мисткинь презентували свої відеороботи на тему прав ЛГБТ+ спільноти в рамках арт-резиденції Coming Out of Isolation 2.0.

Про це повідомляє прес-служба проекту.

Coming Out of Isolation 2.0 за допомогою сучасного мистецтва неупереджено та критично говорить про різні гендерні ідентичності, сприяє видимості ЛГБТ+ людей, їхньому повноцінному та рівноправному включенню у суспільне життя.

В рамках проекту свою роботу презентував режисер і сценарист Віталій Гавура. Він показав ігровий короткометражний фільм «Чачьо». У ньому він досліджує життя ЛГБТ+ людей у ромському середовищі. За сюжетом  хлопець Януша на власному весіллі зізнається нареченій в тому, що він гей. Для ромів гомосексуальність – це ганьба, але Януш наважується на зізнання, незважаючи на те, що після цього втрачає все.

Ще до офіційної прем’єри фільм увійшов до програми Одеського міжнародного кінофестивалю.

Kyiv Media - всі новини Києва

Художник Євген Коршунов працював над ігровим музичним фільмом «Головна Фортеця Січі». Це короткометражний козацький гей-бурлеск, де немає акценту на гендері героїв. В основі сюжетної лінії козаки, які знаходяться на самоізоляції.  Костюми створював квір-модельєр Михайло Коптєв. Через свій фільм художник прагне показати, як сучасне мистецтво може відстоювати права ЛГБТ+ спільноти та піднімає питання про рівний доступ до культурної спадщини та її інтерпретацій.

Ще одна учасниця проекту Олена Сіятовська створила документальний фільм —  історію про 20-річну трансгендерну дівчину Мішель. В стрічці показано реальність і побут героїні. Історії шкільних і студентських років періодично спливають у спогадах, тісно переплітаючись із повсякденною реальністю.

Фільммейкерка та художниця AntiGonna (AntigonStaff)  зрежисерувала короткометражний фільм з анімаційними вставками «Lucid skin». Герой фільму —  художник, який переглядає свою ідентичність. Він захоплюється самопошкодженнями. Ці пошкодження і є ключовим образом фільму.Сюжет заснований на реальних подіях, розповідь про які переплетена з фантазіями.

Проект художника Яни Бачинської — це історія про групу друзів-диваків, які проживають у спільному просторі. Їхня повсякденність це аудіальні галюцинації, що є посланнями з майбутнього, в якому наступила квір-утопія. Галюцинації викликають реакцію, яку виконавці розуміють як пряму дію для досягнення інклюзивного майбутнього, а глядач як художній жест.

Фільми також будуть презентувати на платформі Takflix з 19 по 25 жовтня. Ще одна презентація буде в рамках ПрайдМісяця від «КиївПрайд» 26 вересня.

До слова, організаторами арт-резиденції Coming Out of Isolation 2.0 виступили культурний фонд ІЗОЛЯЦІЯ та громадська організація «КиївПрайд» за підтримки Human Rights Fund.

Проект направлений на пошуки шляхів сприйняття різних груп людей, та подоланню дискримінації, ксенофобії та упередженого ставлення до представників та представниць ЛГБТ+ спільноти в Україні.

Фото: прес-служба