Раніше Париж не розкривав деталі військових поставок Києву.

Відповідну заяву президент Франції Еммануель Макрон зробив в інтерв’ю Ouest-France.

З його слів, Франція постачає Україні протитанкові ракети Milan і самохідні артилерійські установки Caesar. Таким чином Макрон відповів на запитання про критику на його адресу щодо малої кількості допомоги Україні.

Ми, як і раніше, поставляємо значну кількість обладнання, від Milan до Caesar, у тому числі кілька видів зброї. Я думаю, що ми повинні продовжувати йти цим шляхом. Але при цьому є червона лінія, яка полягає у тому, щоб не вступати у війну“, – сказав він.

Досі Франція мовчала про зміст своїх військових поставок Україні. Щодо ракет Milan, то раніше про можливість їх постачання говорили окремі французькі політики, а ось інформація про постачання САУ Caesar з’явилася вперше.

Обсяг цього постачання Макрон не уточнив.

Зауважимо, що ефективна дальність вогню САУ Caesar — 42 кілометри, що значно перевищує дальність більшості гаубиць, що мали ЗСУ на озброєнні до війни.

Зауважимо, що про постачання важкої артилерії Україні днями заявили США, Великобританія, Канада. Очікується, що саме ця зброя значною мірою дозволить українським військам зупинити спроби наступу рф на Донбасі.

Фото: Фейсбук