2 червня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав розпорядження, яким «Охматдит»внесли до переліку COVID-лікарень.

Відповідну заяву благодійний фонд «Таблеточки» зробив на своїй Facebook-сторінці.

Фонд вважає рішення глави МОЗ недоцільним та необґрунтованим і вбачає в ньому великі ризики для маленьких пацієнтів.

«Фонду стало відомо, що НДСЛ «Охматдит» внесено до переліку закладів охорони здоров’я для госпіталізації пацієнтів з коронавірусною інфекцією… Через брак бюджетних коштів («Охматдит» не автономізована лікарня та на відміну від інших не може отримувати фінансування НСЗУ на лікування пацієнтів з COVID-19) лікарня не може повністю гарантувати безпеку пацієнтів, їхніх батьків/опікунів та медперсоналу», – зазначається у тексті заяви.

Також у ній нагадали, що за час пандемії лише благодійники фонду «Таблеточки» надали допомогу на понад 1,2 мільйона гривень.

«Це ремонт апаратів штучної вентиляції легень, забезпечення медперсоналу і відділення засобами індивідуального захисту та дезінфекції, дрібне обладнання та витратні матеріали (безконтактні термометри, експрес-тести). Бюджетного фінансування на ці потреби лікарня не отримувала», – стверджують «Таблеточки».

Також у Фонді зазначають, що через затримки у державних закупівлях сьогодні «Охматдит» стикається із проблемою забезпечення навіть поточних пацієнтів необхідними ліками, витратними матеріалами та життєво важливим обладнанням.

«Витрачання й без того обмежених ресурсів на боротьбу із COVID-19 – це розкіш, яку не можуть собі дозволити пацієнти із онкологічними, гематологічними, імунними та іншими найскладнішими захворюваннями. Ба більше, інфекційні відділення «Охматдиту» не мають власної реанімації. Це свідчить про неготовність приймати пацієнтів з коронавірусною хворобою», – кажуть у Фонді.

Крім того, «Таблеточки» побоюються, що інфікованих пацієнтів розміщуватимуть в одній реанімації з дітьми з інших відділень, зокрема онкологічних. Проте онкохворі діти є надзвичайно вразливими до будь-яких інфекцій. Перебування в одній реанімації з пацієнтами з коронавірусною хворобою є смертельно небезпечним для них.

«Фонд «Таблеточки» закликає Офіс Президента України, Міністерство охорони здоров’я України та Кабінет Міністрів України скасувати це розпорядження. Адже воно загрожує здоров’ю тисячам дітей, які щоденно борються за шанс на одужання», – резюмували у заяві Фонду.

Нагадаємо, раніше  волонтерка Оксана Корчинська повідомила, що розпорядження глави МОЗу щодо дитячої лікарні «Охматдит» підписане начебто для того, аби закупити без тендерів обладнання на 1,2 млрд гривень для нового корпусу, який має 24 серпня відкривати президент Володимир Зеленський.

Фото: Фейсбук