«Повернись живим» став першим благодійним фондом, який отримав право купувати з-за кордону товари військового призначення.

Про це повідомили у фонді “Повернись живим”.

«З кінця березня фонд зареєстрований, як суб’єкт здійснення міжнародних передач товарів, зокрема, товарів військового призначення у Державному експортному контролі України. Тепер ми можемо передавати не тільки певний вид оптики, зв’язку тощо, а й засоби «активного ураження», які є на озброєнні у армії США та інших передових європейських країн», – розповіла юристка фонду Руслана Величко.

За її словами, новий статус дає фонду право купувати у виробників товари напряму, без посередників.

“Звісно, основну увагу ми будемо концентрувати саме на летальному озброєнні, яке посилить наші Збройні Сили. Ми готові і спроможні купувати та передавати на баланс у військові частини ударні БПЛА, гвинтокрили, боєприпаси та багато чого іншого, що пришвидшить нашу перемогу”, – зазначили у фонді.

І додали, що вже реалізують угоди на загальну суму близько 20 мільйонів доларів, частина з цих коштів була витрачена на один із найпотужніших виробів у своєму класі.

Нагадаємо, фонд «Повернись живим» допомагає оснащувати й навчати Збройні сили України. Після початку повномасштабної війни РФ проти України фонд опинився у топі Patreon за обсягом пожертв, але 24 лютого платформа без попереджень видалила сторінку «Повернись живим».

Фото: Фейсбук