В ФГВФО зазначають, що керівництво установи цьому опиралося.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) заявив, що йому вдалося встановити контроль над неплатоспроможним «Мегабанком», попри опір з боку керівників банку. Про це йдеться в повідомленні на сайті Фонду.

«Завдяки публічності і прозорості усіх процесів, у п’ятницю 03 червня, після оприлюднення інформації про опір керівників банку нам вдалося встановити контроль над банком: Фонд отримав доступ до відділення, електронних систем банку та замінив собою всі керівні органи.  Нині уповноважена особа виконує усі функції та завдання, визначені Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Варто відзначити відповідальну позицію працівників банку, які стали на захист законних інтересів клієнтів і виконали свій обов’язок з передачі Фонду контролю за банком. Завдяки цьому нині проводяться усі необхідні дії для забезпечення збереження активів та документації, формування реєстру вкладників для організації виплат, підготовки оптимального плану врегулювання. Зокрема, Фонд оголосив про пошук інвесторів, які зможуть взяти на себе зобов’язання банку і професійно управляти його активами» — повідомила директор-розпорядник ФГВФО Світлана Рекрут.

Виплати вкладникам банку поки що не почалися. Сума коштів, що може бути відшкодована фондом вкладникам, становить 4,1 млрд грн.

Як ми писали, на початку червня Національний банк України відніс АТ «Мегабанк» до категорії неплатоспроможних.

Причина – неприведення банком своєї діяльності у відповідність із вимогами законодавства, у тому числі нормативно-правових актів НБУ. В НБУ вказують, що проблеми в діяльності банку не були спричинені запровадженням воєнного стану, а «почалися задовго до початку війни».

Найбільший акціонер Мегабанку – Віктор Субботін (60,74%), гендиректор підприємства  “Українські енергетичні машини” (раніше – Турбоатом). Частками банку володіють також Європейський банк реконструкції та розвитку (11,29%), уряд Німеччини (11,29%), краматорський бізнесмен і ексрегіонал Максим Єфімов (9,82%), дружина головного акціонера Олена Субботіна (7,8%), Міжнародна фінансова корпорація (4,53%).

Вкладники банку отримають відшкодування від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у повному розмірі, завдяки ухваленому Верховною Радою закону, який встановив 100%-ву гарантію за банківськими депозитами на період воєнного стану.

Фото: Фейсбук