У конкурсі брали участь всього три компанії.

Компанія KPMG Україна стала переможцем конкурсу з відбору радника з підготовки до приватизації та продажу 100% статутного капіталу заводу «Більшовик». Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на дані прес-служби ФДМУ.

«Переможцем стала компанія «KPMG Україна». Всього було три заявки. KPMG виграла, так як набрала найбільшу кількість балів. Договір з KPMG вже підписаний, готуються документи для узгодження радника з приватизації Кабміном» — заявили виданню у Фонді.

Раніше у Фонді повідомляли, що компанія-радник повинна буде «якісно підготувати об’єкт приватизації для залучення інвестора». Згідно зі списком об’єктів для приватизації, ФДМУ планує виставити на продаж завод «Більшовик» в 2021 році.

Компанія KPMG працює в Україні з 1992 року, надає аудиторські, податково-юридичні, консультаційні послуги; вона на 100% підконтрольна британській KPMGLimited.

Нагадаємо, «Більшовик» був заснований в 1882 році як Київський ливарний і механічний завод. Нині в кількох цехах завод, зокрема, виробляє великогабаритне обладнання, машини та виробничі лінії для гумопереробної, вугільної, хімічної та сільськогосподарської галузей. Завод також здає приміщення в оренду. Згідно зі звітом підприємства на його сайті, в січні-червні 2020 року він отримав майже 6 мільйонів гривень чистого збитку. Вартість активів «Більшовика» оцінюють у півтора мільярда гривень, хоча деяке майно підприємства продавали за суми в десятки разів менші. У серпні ми писали про те, що держава програє суди по незаконному продажу цехів «Більшовика», про що заявляв один з нардепів.