Будівля продовжує райнуватися, в Київраді наполягають на термінових протиаварійних роботах.

Після відхилення Верховним судом чергової касації Фонду державного майна України про визнання протиправним припису Департаменту охорони культурної спадщини КМДА, Фонд досі не уклав охоронний договір на будівлю Гостиного двору. Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

«Фонд держмайна продовжує ігнорувати припис Департаменту охорони культурної спадщини щодо Гостиного двору, який було вручено ще рік тому! Досі не укладено охоронний договір та не надано науково-проєктну документацію на проведення невідкладних протиаварійних та реставраційно-відновлювальних робіт на об’єкті», – зазначив Валентин Мондриївський.

Чиновник нагадав, що й Окружний адмінсуд Києва, і Шостий апеляційний адмінсуд, а потім і Верховний суд своїми рішеннями підтвердили, що відповідальність за належне утримання та збереження будівлі «Гостиного двору» несе виключно власник – тобто, держава в особі Фонду держмайна. На початку березня Департамент охорони культурної спадщини КМДА звернувся до ОАСК з позовом про примусове виконання Фондом державного майна України вимог припису Департаменту.

«Відповідно до Закону України, Фонд держмайна вже рік як мав виконати вимоги припису. Керівництво столиці, розуміючи відсутність коштів у Фонду на реставрацію, неодноразово заявляло про готовність прийняти будівлю на баланс та привести її в належний стан», – наголосив Мондриївський.

Також він зазначив, що за рік судової тяганини Фонд міг давно провести термінові протиаварійні роботи, а Кабмін міг би передати будівлю Києву для подальшої реставрації та збереження. Натомість, за його словами, у цей час міністр культури та інформаційної політики особисто блокує передачу пам’ятки до комунальної власності, а кияни вже сьомий рік спостерігають за руйнацією пам’ятки архітектури – Гостинного двору.

Як ми повідомляли, на будівлю Гостиного двору претендує КМДА та Міністерство культури. В Київраді вважають, що передачу Гостиного двору на баланс міста затягує Фонд держмайна — через це місто подало позов до ОАСК. Водночас, Мінкульт планує визнати Гостиний двір пам’яткою національного значення і відмовився від створення на цій локації Музею сучасного мистецтва.

Фото: КМДА