Обшуки проводяться у справі про ухилення посадовців компанії від сплати ПДВ на суму 2,7 млрд гривень.

Про це повідомляє Державна фіскальна служба.

Як зазначається, починаючи з жовтня 2015 року по теперішній час, службові особи АТ НАК “Нафтогаз України” не завершили процедуру митного оформлення газу, придбаного у ВАТ “Газпром” (Російська Федерація), внаслідок чого до державного бюджету не надійшло 2,7 млрд грн ПДВ.

“Підприємства-виробники теплової енергії фактично споживають газ, що знаходиться у газотранспортній системі України, однак АТ НАК “Нафтогаз України” не оформляє документи щодо постачання газу та не підписує відповідних актів прийому-передачі, мотивуючи це тим, що газ фактично не постачається, а надається послуга балансування газу в ГТС, внаслідок чого операції з постачання газу документально не оформлюються”, – йдеться в дописі.

Разом з тим за період розслідування співробітники Державної фіскальної служби зібрали достатньо доказів, які можуть говорити про факт ухилення від сплати податків.

Здобуто докази, що службові особи НАК Нафтогаз України не подавали до Енергетичної митниці ДФС повного пакету документів, на підставі якого Митний орган України міг би провести митне очищення природного газу.

При цьому, в ході досудового розслідування буде надано правову оцінку діям як службових осіб АТ НАК “Нафтогаз України” так і Енергетичної митниці ДФС.

Остаточна сума завданих державі збитків буде встановлена у ході судово-економічної експертизи.

Слідство триває.

Нагадаємо, нещодавно обшуки пройшли в офісі комунального підприємства «Головний інформаційно-обчислювальний центр».

Сайт КМДА з посиланням на комунальне підприємство зазначив, що процедуру збирання доказів було порушено.

Раніше силовики провели обшуки в комунальних підприємствах «Київзеленбуд», «Спецжитлофонд», у корпорації «КиївАвтодор», «Київміськсвітлі», «Київбудреконструкції», «Київтеплоенерго», Департаментах соцполітики, Містобудування та архітектури, земельних ресурсів КМДА, Подільській РДА. Посадовці цих підприємств та департаментів начебто можуть бути причетні до фінансових махінацій.

Також працівники Служби безпеки приходили з обшуком в будинок, у якому проживає Віталій Кличко.

Міський голова назвав ці обшуки спецоперацією проти себе; також в КМДА не виключають, що кінцева мета обшуків — зміна голови міськадміністрації.

Фото: facebook