Сума значно відрізняється від тих, які раніше називав Ігор Суркіс.

Вартість київського «Динамо» на даний момент склала би близько 140 мільйонів доларів. Про це повідомляє Ліга.Бізнес з посиланням на розрахунки інвесткомпанії Atlas Advisors.

За даними аналітиків компанії, саме стільки коштують клуби, що показують аналогічні «Динамо» результати у другорядних європейських лігах (посідають 2-3 місця в чемпіонатах, виходять до кваліфікації єврокубків).

У випадку ж, якщо «Динамо» покращить результати, ця сума може значно зрости. Якщо команда почне стабільно виступати в основному раунді розіграшу Ліги Чемпіонів (востаннє це було 2016 року), вартість клубу зросте до 230 мільйонів доларів. А якщо кияни повернуть колишні позиції та регулярно виграватимуть чемпіонат країни — до 260 мільйонів. 

Видання при цьому підкреслює, що за останні роки фінансовий стан клубу дедалі гіршає, а сила бренду «Динамо» практично нівелювалася.

Тренувальна база киян раніше вважалася однією з найкращих у Європі

«Якщо керуватися тільки балансом ТОВ «Динамо Київ», клуб дійсно не вартує нічого (боргів більше, ніж активів, які можна швидко продати). Але з урахуванням трансферної вартості футболістів, приблизна вартість «чистих» активів Динамо складає близько 60-70 мільйонів доларів», — йдеться у матеріалі.

Згідно наведеними даними, станом на кінець 2018 року ТОВ «Динамо Київ» мало більше 1 мільярда гривень непокритих збитків. Річний бюджет клубу за останні 5 років зменшився удвічі: з 60 мільйонів доларів до 30.

Стадіон клубу давно вимагає великої реконструкції

При цьому видання наголошує, що деякі цифри, які називає Ігор Суркіс, суперечать самі собі. Так, на зарплати клуб щорічно витрачає 2 мільйони доларів, хоча деякі футболісти, за словами Суркіса, заробляють 1 мільйон доларів на рік. Нагадаємо, раніше ЗМІ вже повідомляли про те, що за офіційною документацією капітан «Динамо» Сергій Сидорчук отримує 21 тисячу гривень в місяць, а екс-тренер Олексій Михайличенко — 15 тисяч.

Зауважимо, що у 2010 році іноземні інвестори оцінювали вартість «Динамо» у 450 мільйонів доларів. Сам Ігор Суркіс у 2018 році називав цифру у 300 мільйонів.

Нагадаємо, раніше Ігор Суркіс вкотре заявив, що готовий продати клуб, але не має покупців на нього. Після призначення новим головним тренером команди легенди «Шахтаря» Мірчі Луческу, ультрас «Динамо» виступили зі звинуваченнями на адресу власника клубу. Вболівальники вимагають не лише звільнення Луческу, а й зміни менеджменту або президента. Суркіс натомість погрожує «знайти важелі, щоб зупинити фанатське свавілля».

Фото: Facebook