B2B Jewelry почала відновлюватися взимку і повністю "ожила" навесні 2021.

Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.

Також відновився і потік людей в ювелірні салони компанії, при цьому продажу сертифікатів, як це було до блокування у серпні 2020 року, компанія не проводить.

Також у компанії запевнили, що поновилися виплати грошей клієнтам. Проте, як з’ясували журналісти, відсотки за покупку сертифікатів B2B Jewerly дійсно почали нараховуватися, але відсутня функція виведення грошей. У компанії пояснювали, що монетизувати старі сертифікати можна або через покупку срібла, або через їх обмін на срібло за дуже високим курсом.

Та один з клієнтів B2B заявив, що сертифікат на 40 тисяч доларів можна було обміняти на срібло вартістю 500 гривень.

Сам засновник B2B Jewerly Микола Гонта, який раніше був під домашнім арештом, зараз вільно відвідує салони B2B. Хоча в реєстрі судових рішень  рішення Печерського суду про зміну запобіжного заходу відсутнє. А на острові на Дніпрі, який придбали засновники B2B і який також був заарештований торік, зараз активно забудовується. За даними Bihus.Info, зараз острів оформлений на тещу Гонти.

Тим часом Микола Гонта заснував у Туреччині “клон” B2B Jewerly – компанію Cancri, яка працює за таким же принципом. Хоч вона і заснована в Туреччині, всі сторінки Cancri ведуться російською мовою. А презентацію цього проєкту взагалі проводили в Одесі.

Нагадаємо, мережа магазинів B2B Jewelry з’явилася в Україні влітку 2018 року на базі мережі магазинів ювелірного заводу “Шарм”, що у місті Ладижин Вінницької області. Працювала мережа за принципом фінансової піраміди. Наприкінці серпня 2020 року СБУ припинила діяльність фінансової піраміди, організатори якої привласнили 250 мільйонів доларів. На той момент вкладниками піраміди стали понад 600 тисяч громадян.

Організатори такого бізнесу вклали привласнені кошти у придбання елітного майна: зокрема, купили 18 елітних позашляховиків вартістю понад 100 тисяч доларів кожний, коштовності, та навіть один з островів Дніпровського каскаду з кількома будинками. Загалом до фінансової оборудки причетні понад 20 осіб.