Фільм створювали спільно Франція, Швейцарія та Україна.

Про те, що Швейцарія висунула на здобуття премії “Оскар” драму “Ольга” про українську гімнастку, повідомила Українська Кіноакадемія.

Стрічка “Ольга” стала претенденткою від Швейцарії на здобуття номінації на премію “Оскар” як найкращий міжнародний художній фільм.

Фільм “Ольга” молодого французького режисера Елі Ґраппе був створений у копродукції Франції, Швейцарії та України. Мова фільму – французька та українська.

Kyiv Media

Сюжет: 2013 рік. 15-річна гімнастка мусить обрати між Швейцарією, де вона тренується до чемпіонату Європи в рамках підготовки до Олімпіади, та Україною, де її мати-журналістка висвітлює події Євромайдану.

Kyiv Media

Світова прем’єра фільму про молоду українську гімнастку, якій доводиться слідкувати за подіями на Євромайдані з-за кордону, відбулась у липні 2021 року в Каннах, а українська – на Одеському кінофестивалі. Фільм знімали з грудня 2019 до жовтня 2020 року, під час пандемії. Головну роль виконує непрофесійна акторка, гімнастка з Луганська, вихованка Олімпійського коледжу ім. Івана Піддубного Анастасія Будяшкіна.

У серпні в інтерв’ю виданню “Ліга” режисер і автор фільму “Ольга” Елі Ґраппе заявив, що вважати  спорт поза політикою – це робити політичну заяву і заперечувати контекст.

Вперше я почув про Євромайдан під час української революції. Потім повернувся до цієї теми наприкінці 2015 року, коли робив документальний фільм про музикантів у Швейцарії – українську скрипальку, ударника і диригента. Тоді це точно не була застаріла історія, проте вважаю, що це й досі актуально, що Євромайдан ставить нам сучасні запитання“, – сказав Елі Ґраппе.

Раніше стрічка отримала нагороду за сценарій секції “Тиждень критики” на Каннському кінофестивалі, а також була представлена на 12-му Міжнародному Одеському кінофестивалі.

За правилами оскарівського комітету, тепер ні Україна, ні Франція подати фільм не зможуть, хоча він і знятий у ковиробництві. Хто має подавати стрічку – вирішують автори.

Фото: Фейсбук, телеграм, pixabay