Філарет просить суд змусити Державну службу з етнополітики та свободи совісті зареєструвати постанову невизнаного Собору так званої УПЦ Київського патріархату про відновлення цієї релігійної організації.

Про це повідомляє прес-центр ОАСК.

 “Суд просять зобов’язати Державну службу з етнополітики та свободи совісті здійснити реєстрацію постанови Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату, як такої, що скасовує припинення релігійного об’єднання УПЦ КП та релігійного центру релігійної організації “Київська Патріархія Української Православної церкви Київського Патріархату”, – йдеться у повідомленні.

Позивачем зазначений – Предстоятель Церкви, Патріарх Київський і всієї Русі –України Філарет.

Окрім цього, у позовних вимогах зазначено – визнати протиправною бездіяльність відповідача – Державної служби з етнополітики та свободи совісті щодо реєстрацій у держреєстрі  відповідної Постанови.

Наразі ОАСК вирішує питання щодо відкриття провадження за даним адміністративним позовом.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року за результатами Помісного собору українські церкви  об’єдналися у єдину Православну церкву України, яку очолив митрополит Епіфаній. Представники Російської православної церкви (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, хоча окремі парафії переходять у ПЦУ. В січні 2019 року у Стамбулі підписали томос про автокефалію української церкви, 6 січня патріарх Варфоломій передав його митрополиту Київському і всієї України Епіфанію. 

Почесний патріарх ПЦУ Філарет не захотів висловлювати підтримку Епіфанію, він заявляє, що УПЦ Київського патріархату не було ліквідовано і намагається довести це у судах.

Як ми писали, Верховний суд України відмовив почесному патріарху Філарету у задоволенні позову щодо визнання недійсним Помісного собору 2018 року, на якому було утворено ПЦУ.

Фото: Фейсбук