Тест-система вже доступна для попереднього замовлення.

Команда українських вчених з фармкомпанії АТ “Фармак” та Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського розробили ПЛР-тест, здатний виявляти навіть нові штами коронавірусу Sars-CoV-2. Про написали виконавчий директор АТ «Фармак» Володимир Костюк та професор, доктор медичних наук, лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська.

Як зазначається, компанія “Фармак” придбала технологічне обладанання, що дало змогу вперше в Україні виконати процедуру секвенування. Йдеться про “прочитання” послідовності нуклеотидів у РНК вірусу, “як тексту за літерами.

«Секвенування дозволяє, у разі виявлення відмінностей у генетичному тексті (мутацій), робити висновки про наявність нових штамів вірусу. Результати дослідження, власне, і підтвердили наявність в Україні нового штаму коронавірусу», – зазначили дослідники.

Відповідні результати, а також інформацію про штами вірусу, що циркулюють в Україні з початку пандемії, вже розміщено в міжнародній науковій базі GISAID.

“Фармак” уточнив, що 3 березня команда дослідників підтвердила, що нова ПЛР-тест-система, окрім уже поширених штамів, виявляє також новий “британський” штам коронавірусу.

За основу тест-системи “Фармак” взяли тест TaqPath ™ COVID 19 RT PCR Kit (Thermo Scientific, США), який має авторизацію американського регуляторного органу FDA. Для виробництва набору нової тест-системи SARS-CoV-2 використовуються високоякісні компоненти, вироблені в США.

Якість нової тест-системи підтверджена відповідними висновками ДУ “Інститут епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського” НАМН України (м. Київ), та Інституту мікробіології та імунології імені Мєчникова АМН України.

В “Фармак” також зазначили, що нова тест-система вже доступна для попереднього замовлення.

Нагадаємо, в Україні офіційно виявили мутований штам COVID-19. Шмигаль говорить про третю хвилю і не виключає повернення локдауну.

Фото: unsplash