Висновки мають бути у жовтні. Тоді ж Мінкульт обіцяв почати відновлювальні роботи.

Відучора стартувала робота інспекції всередині костелу святого Миколая, яка має встановити міру завданих пожежею ушкоджень. Про це повідомив у своєму Фейсбуці міністр культури Олександр Ткаченко.

З його слів, наразі проводиться технічне обстеження конструкцій та стану будівлі всередині.

«Який вплив пожежа мала на стіни, вітражі тощо. Також формується календарний план заходів усунення наслідків пожежі. Експерти дослідять термічний вплив на конструкції будівлі пам’ятки, на декоративні елементи скульптури, стіни, дах та вітражні конструкції. Це дуже складна багаторівнева та детальна робота» — пише Ткаченко.

З його слів, результатом буде проект невідкладних протиаварійних робіт «з чітко встановленою остаточною сумою та ліквідація наслідків пожежі».

Висновок експертизи та проектно-кошторисну документацію очікують в середині жовтня. Тоді ж Мівнкульт обіцяє почати відновлювальні роботи.

Ткаченко також відзначає фаховість залучених експертів.

«Їхній досвід – понад дві тисячі досліджених будівель в тому числі десятки експертиз наслідків пожеж на великих промислових та цивільних об‘єктах. За словами експертів, всередині приміщення зараз знаходитись небезпечно для здоров’я (висока концентрація сажі), тому працюють в респіраторах та зі спецобладнанням» — пише міністр.

На відновлення костелу лише всередині потрібно мінімум 75 мільйонів гривень. Два роки тому з храму почали обсипатися та падати скульптури: тоді на ремонт фасаду не виділили 72 мільйони гривень. Цього року через гальмування тендерів на ремонт зовнішнього оздоблення досі не дали 150 мільйонів.

Парафія костелу просить Міністерство культури та президента предати їй храм на відновлення, а Ткаченко натомість не впевнений, що у католиків буде достатньо коштів.

Тим часом, КМДА вимагає від Мінкульту включити своїх представників в групу контролю за відновленням костелу.

Фото: ДСНС