Дерева у нижньому каскаді Совських ставків обстежували за американською технологією i-Tree.

Про це повідомили активісти руху “Екопарк Совські ставки“.

Спільно із екологічним клубом “Зелена хвиля” вони обстежили близько 5% дерев нижнього каскаду Совських ставків за американською технологією i-Tree. Виявилося, що вартість екопослуг цих зелених насаджень становить 333 тисячі гривень щороку. Відповідно, екологічна користь від дерев на всій території нижнього каскаду ставків становить понад 6 млн гривень щорічно.

Дослідження проводилося у березні 2021 року. Активісти оцінювали здатність дерев поглинати та зберігати вуглець, затримувати вологу, продукувати кисень. Усього було обстежено 70 дерев“, – зазначають активісти.

При цьому вони не оцінювали вартість рекреаційних послуг, які також надають дерева нижнього каскаду Совських ставків.

Обстеження дерев відбулося в рамках проекту “Можливості прозорої, партисипативної та дієвої інвентаризації зелених зон Києва задля адаптації міста до зміни клімату”. Також у рамках проекту обстежили дерева у перспективних екопарках Осокорки на лівому березі Дніпра у Києві

Нижній каскад Совських ставків у Києві – це майже 20 гектарів комунальних водойм та зеленої зони, які у 2008 році Київрада віддала в оренду ТОВ “Господарник”.

Згодом Касаційний господарський суд Києва у березні розірвав договір оренди землі нижнього каскаду Совських ставків з компанією-інвестором “Господарник”.

Нагадаємо, нещодавно волонтери розробили Telegram-бот Kyiv Rada Bot задля захисту Совських ставків від забудови.

Фото: Фейсбук