Нібито пости із закликом до боротьби з рф "порушують стандарти спільноти".

Соцмережі Facebook і Twitter видаляють пости користувачів із цитатою загиблого на фронті активіста Романа Ратушного. У деяких випадках пости вдається повернути.

Зокрема, про видалення посту з цитатою Ратушного повідомила журналістка Мирослава Барчук. Однак згодом її пост відновили.

У ньому Роман написав:  “Чим більше росіян ми вб’ємо зараз, тим менше росіян доведеться вбивати нашим дітям“.

ФБ видалив мій допис з Роминим заповітом, який він написав перед загибеллю. Його заклик поборювати зло «порушує стандарти спільноти». Ось проти цього огидного лицемірства, яке і призводить до торжества зла, він боровся” — зазначила Барчук.

Зауважимо, що недоступний цей пост Ратушного і на його власній сторінці.

Фото з повідомленням Фейсбука про неприпустимість допису зі сторінки Ратушного поширила і ведуча каналу “Рагу.Лі” Тетяна Микитенко.

Так само Фейсбук видалив пост про Ратушного від кримськотатарської правозахисниці Таміли Ташевої.

Фейсбук, ви серйозно?! Тобто вбивати росіянцям можна, а говорити правду словами нашого Героя ні?!” — прокоментувала вона.

Деякі користувачі повідомляють, що аналогічні повідомлення видаляє і Інстаграм.

Київ Media

Про блокування цього посту соцмережею Twitter написав юрист та член Незалежної медійної ради Ігор Розкладай.

З його слів, цитата формально є закликом до вбивства, а не defence speech (захисту). Саме тому систему треба буде “перевчити”. Для цього має бути кілька прикладів, бо алгоритми розпізнають слова, а не емоції.

Розкладай вважає, що так само відбувалось з постами в Instagram та Facebook, коли користувачі публікували фото з хештегом #Буча та #Ірпінь. На думку експерта, цей кейс вкотре показує, що правила соцмереж стосуються лише мирного часу.

Ми переконані, що такі правила мають бути більш універсальними. І вони з одного боку не мають допомагати агресору, навіть пасивно, а з іншого допомогти платформам не нести ризики і відповідальність і не дозволяти прояви екстремізму. Проблема лише в тому, що Європа і Америка не були готові до такого середньовічного варварства у ХХІ ст. І, власне превентивно розробити такі правила ніхто не був готовий. Але, я бачу певні позитивні рухи і, сподіваюся, ми дійдемо і до появи таких правил“, – додав Розкладай.

Як ми писали, перед загибеллю активіст Ратушний радив українцям “вбити русню в собі” та критикував надання громадянства “хорошим росіянам”.

Роман Ратушний загинув у боях під Ізюмом на Харківщині 9 червня — його загін потрапив у засідку.

Фото: Фейсбук