"Коли буде абсолютна більшість, вони приймуть рішення перейти" — вважає митрополит.

Половина ченців Києво-Печерської лаври підтримують ідею переходу до ПЦУ, сказав Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній в інтерв’ю LB.ua.

Щодо питання націоналізації Києво-Печерської, Святогірської, Почаївської лавр, що наразі знаходяться у розпорядженні УПЦ МП, перехід монахів до ПЦУ допоміг би їм залишитися у зазначених монастирях, вважає предстоятель.

«Що стосується лавр, тут питання подвійне. Лаври як такі є надбанням українського народу. Це — майно, яке належить Українській державі. І ним розпоряджається уряд України. Але інше питання, що цими лаврами володіють — на умовах договору — монастирі московського патріархату в Україні. Держава може прийняти рішення про розірвання договору, хоча щодо Почаївської лаври в них закінчується договір оренди цього року, наскільки мені відомо», — розповів Епіфаній.

За його словами, в цих монастирях є значна кількість монахів, які підтримують ідею переходу до ПЦУ.

«Згідно з нашою інформацією, в Києво-Печерській лаврі кількість ченців, які порушують питання перед своїм керівництвом щодо ухвалення якогось рішення, вже наближається до половини. Коли буде абсолютна більшість, вони приймуть рішення перейти, доєднатися, а оскільки це майно належить державі, то держава переукладе договір чи якимось іншим чином розв’яже це питання», — вважає митрополит.

Тим часом, в ПЦУ неоднозначно оцінили намір деяких священиків УПЦ МП влаштувати трибунал голові РПЦ Кирилу.

Фото: Фейсбук