В Україні очікується ріст захворюваності на коронавірус після новорічних свят та ріст захворюваності на грип.

Введення суворого карантину протягом 8-24 січня допоможе уникнути локдауну до весни й навесні 2021 року і розвантажить медичну систему. Такі сподівання висловив міністр охорони здоров’я Максим Степанов у ході брифінгу 6 січня.

Він зазначив, що МОЗ виступає проти перенесення жорсткого карантину та проти його скасування. 

У нас фіксується на сьогодні, це в період свят, близько п’яти, шести, майже семи тисяч випадків захворювання на COVID-19, щодня від цієї хвороби помирає близько 200 людей. Наразі понад дві тисячі людей у лікарнях, понад 10% – це важкі хворі. Взагалі у нас збільшується кількість важких хворих…Ми не хочемо отримувати по 17, 20, 25 тисяч хворих”, – пояснив мінстр.

Він додав, що такої ж думки дотримуються українські епідеміологи.

“Ми дуже потребуємо проведення жорсткого карантину саме з 8 до 24 січня для того, щоб максимально збити “хвилю” і пройти її до весни, до квітня-травня без введення жорстокого карантину, який може дуже вдарити по нашій економіці”, – сказав Максим Степанов.

Уточнив, що бізнес також висловив розуміння щодо необхідності таких обмежень на трохи більше, як два тижні і готовий до цих обмежень.

Після новорічних свят у нас буде зростання кількості хворих на COVID-19. Тому що, і ми всі це бачили, все рівно були масові скупчення людей, були святування – так ми влаштовані.Ми всі розуміли, що воно так буде… Як наслідок – це буде навантаження на нашу медичну систему… Також починаючи з 3-го тижня в нас починається зростання кількості хворих на грип”, – сказав міністр.

За його словами, пік сезонної захворюваності на грип та ГРВІ в Україні очікується всередині лютого. Якщо до грипу доєднається ще й захворюваність коронавірусом – це стане важким випробуванням для медиків.

Нагадаємо, у КМДА нагадали, які суворі обмеження будуть діяти протягом 8-24 січня.

Фото: Фейсбук