Пацієнту більше не потрібно збирати підписи та штампи та бланках.

Про особливості оформлення електронних лікарняних, які почали оформляти усі заклади охорони здоров’я України з 1 жовтня 2021 року, розповіли у МОЗ.

Відтепер пацієнти не будуть носити паперові лікарняні на роботу, а захворівши – мають змогу повідомляти роботодавцю номер електронного лікарняного. Пацієнту більше не потрібно збирати підписи та штампи та бланках.

Як виглядає оформлення е-лікарняних?

Тепер жодних бланків, де зазначено чим хворів пацієнт. Якщо людина захворіла – насамперед потрібно звернутися до лікаря, який проведе медичний огляд та призначить лікування.

Якщо виявиться, що у зв’язку зі станом здоров’я вам потрібно “піти на лікарняний”, лікар створить електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Цей електронний документ підтверджує вашу непрацездатність протягом прогнозованого періоду. І на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність (далі – МВТН) буде сформовано ваш електронний лікарняний в Електронному реєстрі листків непрацездатності“, – зазначили в МОЗ.

Переглянути листки непрацездатності можна в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду.

На що варто звернути увагу у лікаря, коли “йдеш на лікарняний”?

Під час створення лікарем МВТНа пацієнтам рекомендується перевірити коректність введеної лікарем інформації. А ще важливо отримати смс-повідомлення від електронної системи охорони здоров’я.

Якщо не отримали – перевірте актуальність внесеного в систему номера телефону. Отримане повідомлення міститиме 16 значний номер МВНТ і підтверджує, що він був створений саме вам“, – заявили в МОЗ.

Як дізнатися, що е-лікарняний оформлено успішно?

Фактом підтвердження успішного формування електронного лікарняного є отримання другого смс-повідомлення, цього разу – від Пенсійного фонду України.

Його ви отримаєте якщо зареєструвалися на порталі пенсійного фонду і там зазначили саме цей спосіб комунікації. Важливо розуміти, що успішність формування саме електронного лікарняного залежить від наявності ваших даних в Реєстрі застрахованих осіб. Їх має подати ваш роботодавець“, – заявляють в міністерстві.

В яких випадках можуть не прийти 2 смс-повідомлення? Від електронної системи охорони здоров’я не прийде смс-повідомлення якщо:

  • у системі неактуальний номер телефону пацієнта
  • пацієнт не обрав такий спосіб комунікації, як смс
  • у пацієнта змінилися персональні дані (наприклад, номер паспорта), а ви не повідомили про це лікаря
  • якщо МВТН був помилково створений не тому пацієнту.

Від пенсійного фонду не прийде смс-повідомлення якщо:

  • людина не зареєструвалася в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду та не обрала цей спосіб комунікації
  • в особистому кабінеті неактуальний номер телефону
  • особа офіційно не працевлаштована та не сплачує самостійно ЄСВ
  • особа не є застрахованою і її дані відсутні в Реєстрі застрахованих осіб
  • роботодавець особи не подав дані для внесення в РЗО.

Якщо електронний лікарняний не був сформований, у такому випадку вам слід запитати у лікаря, чи надходила відповідь від Електронного реєстру листків непрацездатності. Якщо буде з’ясовано, що “запис не знайдено”, а пацієнт є застрахованою особою – необхідно звернутися до роботодавця або на гарячу лінію Пенсійного фонду України – телефон 0 800 503 753“, – зазначили в МОЗ.

Фото: Фейсбук