Серед продуктів сухого пайка: консерви, печиво, шоколад, кава, жувальна гумка.

Про це повідомили у Національному музеї історії України.

У повідомленні зазначили, що першими матеріалами, що поповнили фондову колекцію Національного музею історії України з початку повномасштабної агресії росії 2022 року, стали речі, зібрані співробітниками музею під час експедиції до звільнених міст Київщини: Ірпеня, Бучі та Гостомеля. Частина території цих міст з 25 лютого по 31 березня 2022 року утримувалась ворогом. Співробітники МІСТ провели експедицію до них 7 квітня.

Kyiv Media

Так, серед нових експонатів є упаковки індивідуального раціону харчування (сухого пайка) російської армії, які отримували окупанти перед відправкою в Україну. Одну з упаковок музейним працівникам у місті Буча передав місцевий житель, власник приватного будинку на вулиці Вокзальній. Саме на цій вулиці українські захисники знищили колону бронетехніки окупантів. Світлини «кладовища» російської техніки з вулиці Вокзальної були надруковані у провідних світових ЗМІ. Завдяки героїчним діям українських воїнів Київська область була звільнена від окупантів.

Серед продуктів сухого пайка: консерви, печиво, шоколад, кава, жувальна гумка. Також упаковка містить сірники та засіб для розігріву продуктів. Вага упаковки: 2,1 кг. Розрахований на добу. Сучасний раціон затверджений наказом міністра оборони рф від 21 червня 2011 року. Використовується два різновиди сухих пайків: повсякденний та бойовий (зменшена вага).

Фото: Фейсбук