На території університету площею 16 га пропонується розмістити 14 споруд.

Департамент містобудування та архітектури КМДА 9 грудня видав Національному комплексу «Експоцентр України» містобудівні умови та обмеження на будівництво «Президентського університету» на просп. Академіка Глушкова, 1 у Голосіївському районі Києва. Про це повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на дані Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Містобудівні умови та обмеження видані на:

  • реконструкцію павільйону № 19 (літ. «Т») площею 5,7 тис кв м, виставкового павільйону № 17 площею 5,9 тис кв м для розміщення «Президентського університету», нового будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу з басейнами,
  • реконструкцію будівлі № 37 (літ. «Ч») площею 1,2 тис кв м, а також ставка площею 2,32 га біля цієї будівлі.

Гранично допустима висотність будинків – 32 м (орієнтовно 10 поверхів) відповідно до наказу Мінкультури від 18.11.2021 № 907 та намірів замовника.

Ділянка проектування потрапляє до зони обмеження забудови за умов безпеки польотів, до проектного заповідання природного комплексу (об’єкти природно-заповідного фонду), частково знаходиться в зоні охоронюваного ландшафту, частково потрапляє до прибережних захисних смуг і частково розташована в зоні підтоплення території.

Видання вказує, що при ухваленні вказаних МУО були скасовані інші містобудівні умови та обмеження, видані у грудні 2017 року на реконструкцію цілісного майнового комплексу «Експоцентру України» шляхом будівництва об’єктів виставково-ярмаркового призначення. За цими МУО нові об’єкти мали будуватися на ділянці 14,43 га від загальної площі ділянки «Експоцентру» 285 га, і їх висота мала становити не вище 12,5 метрів.

Нагадаємо, 31 травня 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення Президентського університету.

У концепції на території університету площею 16 га пропонується розмістити 14 споруд, серед яких 6 навчально-лабораторних корпусів, дослідницький центр, медична клініка, адміністративний корпус, бізнес-центр, апарт-готелі для професорсько-викладацького складу та студентів, заклад дошкільної освіти, супермаркет, а також зону рекреації та спорту.

Старт навчання в новому виші запланований на 1 жовтня 2023 року.

Зеленський на тому ж форумі раніше повідомив, що новий університет готуватиме «людей майбутнього». Зокрема, спеціалістів з інформаційної та кібербезпеки, штучного інтелекту, нанотехнологій, аерокосмічних, енергетичних та біотехнологій.

У вересні 2021-го Рада виділила перші 70 мільйонів на Президентський університет в Києві з загальної суми на понад 7 мільярдів.

Фото: Фейсбук, Наші Гроші