У селі було вбито 16 цивільних осіб, 7 із них із вогнепальної зброї.

Генпрокурорка Ірина Венедіктова разом з Atrocity Crimes Advisory Group (консультативна група щодо злочинів-звірств рф) оглянули місця вчинення воєнних злочинів РФ в Богданівці (Броварський район, Київська область). Про це повідомляє прес-служба Офісу генпрокурора.

Венедіктова разом з експертами оглянули місця вчинення воєнних злочинів рашистами в селі, яке було під окупацією. У цьому селі було вбито 16 цивільних осіб, 7 із них із вогнепальної зброї.

«Найкращі міжнародні експерти працюють разом з нами, щоб поділитися кращими світовими практиками для розслідування та переслідування злочинів рф в Україні», – заявила Ірина Венедіктова.

На місці злочину військовослужбовців рф побували посол Клінт Вільямсон, Вейн Джордаш, координатор команд мобільного правосуддя та керуючий партнер Global Rights Compliance, Леван Дучідзе – директор по Україні Правової організації міжнародного розвитку, а також міжнародний експерт з розслідування порушень прав людини, провідний проект ЄС Pravo-Justice Ерік Сванідзе.

Посол Клінт Вільямсон, який вже понад 30 років займається воєнними злочинами, зазначив, що ніколи не думав, що йому доведеться знову бачити таке в 21 столітті в центрі Європи, йдеться в дописі.

АСА і створена в її рамках Mobile Justice Team допомагатиме Офісу Генпрокурора та прокурорам на місцях консультаціями щодо порушень законів і звичаїв війни, використання заборонених засобів ведення війни допомагатимуть із аналізом відкритих джерел.

В Богданівці прокурори зафіксували випадки катувань і мародерства, і зґвалтування – ідентифіковані російські військові, які їх вчиняли, і вони вже отримали підозри.

Військові рф спалили місцеву школу, а в каналізаційному колодязі в її дворі були знайдені людьскі рештки. Дитсадок, де базувався їх боєкомплект, військовослужбовці рф підірвали разом зі зброєю при відході — детонація тривала кілька годин поспіль. Житловий будинок мирних, де базувались офіцери армії РФ, росіяни теж знищили вщент. Споруда буквально зрівняна із землею, на її місці вирва завглибшки кілька метрів.

Консультативну групу щодо воєнних злочинів РФ створили для Офісу Генпрокурора США, ЄС та Великобританія. До неї увійшли найкращі експерти з міжнародного гуманітарного права, військові експерти, фахівці з досвідом роботи у міжнародних трибуналах та науковці.

Як ми писали, у Богданівці рашисти закатували двох чоловіків, які просто гріли борщ.

Фото: Фейсбук