Для того, щоб врятувати екологію, необхідно заборонити всі пластикові пакети без винятків.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Учора, 1 червня, ВРУ ухвалила рішення, відповідно до якого заборонено використання:

  • надлегких пластикових пакетів;
  • легких пластикових пакетів товщиною до 50 мкм;
  • оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів.

Винятком є тільки ті пластикові пакети, котрі обмежені величиною (225х345х450 мм) і використовуються для пакування м’яса, риби та продуктів із них, а також сипучих продуктів, оскільки для них пакет є первинною упаковкою.

За розповсюдження пластикових пакетів передбачено штраф –  від 1700 до 3400 гривень. Якщо порушення зафіксують повторно – штраф зросте до 3400 гривень мінімально та до 8500 гривень максимально.

До слова, президент України ще не підписав цей закон про заборону пластикових пакетів.

Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги, розповіла, що чекає на українців із моменту набуття чинності цього закону.

«Законопроект набуває чинності в січні 2022 року. Відтак, в українців є ще півроку, щоб використати свої старі пакети. Але законопроект, на жаль, не вирішує проблему появи пластикових пакетів – він обмежує використання одних пакетів і не обмежує використання інших», – зазначила Тетяна Тимочко.

Водночас пані Тетяна наголосила, що, відповідно до умов законопроекту, люди не зможуть розрізнити між собою дозволені та заборонені маленькі пакети, які використовуються для пакування м’яса, риби та сипучих продуктів. Цей факт голова екологічної ліги вважає головною проблемою цього майбутнього закону.

«Механізм стягнення штрафів не прописали. Фактично, неможливо буде застосувати штрафні санкції до порушників», – підкреслила Тетяна Тимочко.

За словами пані Тетяни, Всеукраїнська екологічна ліга займається цим питанням вже доволі давно, більше 10 років.

«Головна проблема цього законопроекту – він регулює дуже вузьку специфіку. Бо великі пакети, цупкі пакети, сміттєві пакети, плівка тощо – не заборонили. Цей законопроект має більш декларативний характер, ніж реальний крок для розв’язання цієї проблеми», – пояснила Тетяна Тимочко.

Окрім цього, пані Тетяна наголосила, що в Україні немає потужностей, які б дозволили організувати збір та переробку використаних пакетів на належному рівні.

Фото: unsplash