Наразі українським законодавством зазначено, що вакцинація від COVID-19 не є обов'язковою.

Про це повідомили в програмі “Київ. NewsRoom” телеканалу “Київ”.

У мережі з’явилася інформація, що деякі роботодавці нібито змушують своїх працівників вакцинуватися від COVID-19. Якщо ж ви не щепилися – приносьте кожного тижня результат ПЛР-тесту.

Наталія Ліснівська, ексертка з медицини, заступниця міністра охорони здоров’я України 2014-2015 років та адвокатка, розповіла, що міська влада має право вводити обмеження при доступі на роботу працівників критичних інфраструктур задля епідбезпеки людей. Це законно.

Водночас, за словами пані Наталії, ці правові акти не мають суперечити українському законодавству, за яким вакцинація від COVID-19 не є обов’язковою.

“Насамперед місто, яке надає такі обмеження, повинне забезпечити вакцинацію з можливістю вибору вакцини, для того, щоб людина могла реалізувати свій вільний вибір на здоров’я. Наступне питання: оскільки це не є календарна вакцина, людина справді має право відмовитись, навіть якщо працює в критиичній інфраструктурі. Якщо внаслідок зайнятості на роботі або відсутності вакцини людина не отримала щеплення, хоч і хотіла, тоді платити за такі довідки повинен той, хто її вимагає”, – наголосила Наталія Ліснівська.

Водночас якщо ж не щеплюватися – це вибір людини, то повторні ПЛР-тести має оплачувати сама людина, з власної кишені.

Якщо ж керівництво міста не забезпечило безперешкодну вакцинацію препаратами на вибір, але зобов’язує надавати свіжі довідки – містяни можуть звертатися у суд.

Також експертка додала, що такі питання потрібно виносити на розгляд Кабінету міністрів.

Фото: фейсбук