Вберегтися від нового варіанту коронавірусу можна завдяки вакцинації та засобів індивідуального захисту.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Учора, 23 червня, ми писали, що в Україні зафіксували два випадки найбільш небезпечного штаму COVID-19, що має назву «Дельта».

Віктор Досенко, завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені О. О. Богомольця НАН України, розповів деталі щодо нового штаму COVID-19.

«Два випадки з 500 – це зовсім небагато, але цей штам таки є. Відтак, це додаткова небезпека для людей. Тому всі обов’язково мають дотримуватися карантинних обмежень та користуватися засобами індивідуального захисту», – зазначив пан Віктор.

Водночас професор вважає, що наразі необхідно проводити масштабні секвенування, щоб відстежити послідовність первинної структури вірусу, щоб побачити всі можливі варіанти (штами) COVID-19.

«Усі країни мають можливості масового секвенування. Однак у нас це чомусь не впроваджують – це кричуща ситуація. Із початку пандемії в Великобританії, наприклад, зроблено вже близько мільйона сіквенсів. А в нас – 20 чи 30. Тільки сіквенсом ми можемо дізнатися, чи є в нас “Дельта” та яка ймовірність її поширення. А не з повідомлення лікарів, яким здалося, що клінічні показники перебігу хвороби якось відрізняються», – пояснив Віктор Досенко.

Важливо, що, за словами професора, уберегти людей від нових штамів може тільки вакцинація.

Також пан Віктор розповів, що наразі тільки почали вивчати ефективність «змішування» різних вакцин – коли першу й другу дозу отримали різними сироватками. Відтак, людям рекомендують отримувати щеплення однаковою вакциною.

Фото: фейсбук