Засновник та очільник Concorde Capital Ігор Мазепа назвав 4 млрд грн справжньою ринковою ціною заводу "Більшовик", який продали за 1,3 млрд грн.

Про це він розповів в інтерв’ю Економічній правді.

Мазепа пояснив, зокрема, відсутність інтересу міжнародних інвесторів до іншого об’єкту великої приватизації в Україні – “Об’єднаної гірничо-хімічної компанії”. Аукціон повинен був відбутися 20 грудня, проте зрештою його перенесли втретє.

Так, серед факторів він назвав дії влади, корупцію в Україні та війну з Росією. Ці ж чинники зумовили продаж “Першого київського машинобудівного заводу” (завод “Більшовик”) на аукціоні за 1,4 млрд грн Василю Хмельницькому та Андрію Іванову. Таку ціну учасники ринку називали заниженою.

“Якщо ти хочеш продати об’єкт не за 50 мільйонів доларів, а за ринкову ціну у розмірі 150 мільйонів, то треба мати силу волі зробити цей актив зрозумілішим: піти до суду та довести, що Хмельницький зробив щось не так,” – розповів Мазепа.

Як ми писали, 27 жовтня АТ “Перший київський машинобудівний завод” продали на аукціоні за 1,429 млрд грн – його власником стане пов’язана із групою UFuture Василя Хмельницького компанія. Кошти від продажу «Більшовика» вже надійшли в держбюджет.

Водночас Антимонопольний комітет залишив без розгляду заяву на купівлю «Більшовика».

Також в АМКУ зазначали, що продовжують розслідувати можливу змову під час приватизаційних торгів за завод.

Фото: Фейсбук