Найімовірніше, мова йде про Миколу Лагуна.

Генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що екс-власнику збанкрутілого «Дельта банку» повідомили про підозру в розтраті понад 1 млрд грн. Йому також вручили клопотання про обрання запобіжного заходу, написала Венедіктова у Facebook.

«Сьогодні наші прокурори спільно зі слідчими Нацполіції повідомили про підозру одному з власників «Дельта Банк». Підозрюваному інкримінується розтрата майна і коштів зі збитками в понад 1 млрд грн», – написала генпрокурорка.

За словами Венедіктової, у цій схемі, крім майнових прав на кредитну заборгованість, вивели з-під застави нерухомість вартістю близько 16 млн грн.

Також, додала вона, про безпосереднє розкрадання коштів свідчать факти видачі за вказівкою власника банку 160 млн грн кредиту підприємству, бенефіціаром якого є його близький родич. При цьому заставою за цим кредитом були 8 земельних ділянок, вартість яких завищена більше ніж у 100 разів.

«За аналогічною схемою власник банку організував видачу кредитів на фірми-одноденки, що не мали жодних активів та заставного майна», — заявила також Венедіктова.

Вона нагадала, що для відшкодування заподіяної шкоди у кримінальному провадженні арештовані активи власника банку на суму 790 млн грн.

Генпрокурор також повідомила, що власникові «Дельта банку» вручили клопотання про обрання запобіжного заходу —  тримання під вартою з альтернативою внесення застави у понад 1 млрд грн.

Засновником і найбільшим акціонером «Дельта Банку» до початку його ліквідації в 2015 році був Микола Лагун. Деякі видання публікують фото, на яких підозру вручають схожому на нього чоловіку.

Окрім Лагуна, повідомлення про підозру одержали двоє заступників голови ради директорів банку, а також директор однієї з пов’язаних фінансових компаній.

Фото: Українська правда, Фейсбук