Колишній працівник конструкторського бюро "Укроборонпрому" брав участь у будівництві протидиверсійного катера для російських моряків.

Про деталі спецоперації контррозвідки повідомила Служба безпеки України.

Контррозвідка СБУ викрила протиправну схему залучення Російською Федерацією трудових мігрантів з України: наших співгромадян хотіли використовувати на об’єктах оборонно-промислового комплексу РФ.

Проте таке працевлаштування суперечить вимогам ст. 9 та 12 Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання» та рішенню РНБО України від 27.08.2014 «Про заходи щодо вдосконалення державної військово-технічної політики».

«Оперативники СБУ встановили, що українські фахівці суднобудівельної галузі залучались до робіт у межах замовлень Міністерства оборони та Прикордонних сил Федеральної Служби безпеки РФ», – сказали в СБУ.

За даними СБУ, до «схеми» був залучений колишній працівник одного з конструкторських бюро, що нині входить до ДК «Укроборонпром». Маючи спеціальну фахову підготовку як інженера-технолога, він брав участь у будівництві (забезпечував якість виробництва та надавав технічну допомогу) протидиверсійного катера для ПС ФСБ і понтону для потреб ВМФ.

Йому повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 333 (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю) Кримінального кодексу України. Матеріали скеровано на розгляд суду.

Нагадаємо, у  Києві контррозвідка затримала бойовика так званої «ЛНР». Бойовик прибув у Київську область для легалізації як внутрішній переселенець.

Фото: СБУ