В компанії запевняли, що Артем Кравченко звільнився сам. Чоловік стверджує, що звільнився, бо через стрес в нього погіршилося здоров'я.

Подільський районний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом Артема Кравченка — колишнього працівника Nestle, який скаржився на примус до спілкування російською мовою в компанії. Про це повідомляє адвокат Кравченка Максим Васильєв.

За його словами, предметом позову є відшкодування моральної шкоди у сумі 500 000 гривень через доведення працівника до звільнення.

«Велику кількість доказів тривалого порушення (протягом більше трьох років) компанією Нестле законодавства України ми вже надали суду. Зокрема, – це відеозаписи, копії електронного корпоративного листування, робочих матеріалів, медичну документацію, яка підтверджує постійні стреси та інші розлади здоров’я Артема, через порушення його законних прав та вчинення тиску керівництвом компанії, в зв’язку з регулярними вимогами Артема надавати робочу інформацію державною мовою», — зазначає Васильєв.

Також він зазначає, що подав клопотання про виклик низки свідків, які можуть підтвердити факти порушень.

Васильєв пише, що у цій справі він та його клієнт готові скаржитися навіть до Європейського суду з прав людини.

Перше судове засідання призначено на 30 вересня, 10:00.

Нагадаємо, у червні цього року Кравченко повідомив, що його «довели» до звільнення. За словами чоловіка, у відповідь на його спроби ініціювати перехід на українську в діловому листуванні та під час тренінгів, Nestle ввела «суб’єктивну форму оцінювання кваліфікації». Після здачі кількох тестів на рівень профпридатності та через погіршення стану здоров’я у зв’язку зі стресом він начебто був вимушений написати заяву на звільнення.

В коментарі ЗМІ представники Nestle заявили, що Артем Кравченко начебто звільнився сам, і запевнили, що дуже цінують своїх співробітників.

Нагадаємо, з жовтня 2012-го по березень 2019 року нинішній генеральний директор Nestle в Україні Алессандро Дзанеллі був регіональним директором Nestle Purina Petcare в Росії і країнах СНД. В інтерв’ю російським виданням у 2019 році він розповідав, що любить Росію і Москву і що росіяни «близькі йому за духом».

Фото: Фейсбук