Жодного дозволу на це будівництво видано не було.

Управління розслідування особливо тяжких злочинів Головного слідчого управління Нацполіції розслідує кримінальне провадження щодо підозрілого збільшення площі нерухомого майна по вулиці Кіквідзе (Михайла Бойчука), 44-А. Про це повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на ухвалу Київського апеляційного суду від 8 лютого.

Справу ведуть з вересня 2020 року: на думку слідчих, нотаріус безпідставно збільшив площу майна з 85,1 кв м до 2874,4 кв м.

У 2017 році на аукціоні було продана лінійна диспетчерська станція за цією ардесою площею 85 кв м — її купило ТОВ «Лавістон» за 1,61 млн грн. Станція розташовувалася в межах двох земельних ділянок загальною площею 0,1 га, що перебували у користуванні «Київпастрансу».

У подальшому невстановлені особи протягом 2017-2020 років, знаючи про відсутність документів, які дають право виконувати тут будівельні роботи, без жодних дозволів та ліцензій (муо, проектної документації, дозволів на підготовчі та будівельні роботи, контролю за дотриманням норм і т.д.) організували будівництво офісного комплексу за вказаною адресою.

А у липні 2020 року столичний нотаріус вніс зміни до державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо об’єкту на вулиці Бойчука, 44-А, змінивши його площу — вона була збільшена до 2874,4 кв м.

У вересні 2020 року поліція визнала офісний центр на вул. М. Бойчука, 44-А речовим доказом у справі, а 15 жовтня 2020 року Шевченківський райсуд наклав арешт на цей офіс. Втім, 8 лютого цього року апеляційний суд цю ухвалу скасував і в клопотанні прокуратури про накладення арешту відмовив.

Власником ТОВ «Лавістон» є Леонід Крючков – колишній помічник нардепа Вадима Столара у 2010-2012 рр, який також є одним із найбільших забудовників у столиці.

За даними «Наших Грошей», Крючков веде бізнес у державних портах з оточенням начальника Департаменту захисту економіки Нацполіції Ігоря Купранця. До 2016 року Леонід Крючков був заступником директора ДП «Укрінмаш» з концерну «Укроборонпром». Його брат Дмитро Крючков є фігурантом справи НАБУ щодо розкрадань на «Запоріжжяобленерго».

Як ми повідомляли, КМДА збирається розширити парк Малишка за рахунок землі, де планують будувати ТЦ.

Фото: Наші Гроші